Arduino ile led küp yapımı

surgeon

Hectopat
Yer
Fethiye/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi İnşallah
Merhaba arkadaşlar arduino kullanarak bir led küp yapmayi düşünüyorum. Hangi entegreleri kullanmalıyım? Ledlerin bağlantıları nasıl olmalıdır? Kodlaması nasıl yapılır?

Merhaba arkadaşlar arduino kullanarak bir led küp yapmayi düşünüyorum. Hangi entegreleri kullanmalıyım? Ledlerin bağlantıları nasıl olmalıdır? Kodlaması nasıl yapılır?
Arduuino zaten içinde var ki entegreler. Sen onu programlayıp çıkış vereceksin. Eğer Google Amca'ya sorarsan orada bulabilirsin.

Arkadaşın dediği gibi entegreye gerek yok. Led küp ile oluşturacağınız animasyonun algoritmasını çıkarın daha sonra ledleri çıkış pinlerine program ile atayın hem de fiziksel olarak bağlayın.

4x4x4 bir led küp yapacagım malzemelerimi tamamladım fazla pin kullanmamak için 74hc595 entegresi kullanacağım. Kodlaması biraz karısık gibi görünüyor sadece.

RGB Led kullanmanı tavsiye ederim. Animasyonlu bir değişim eklersen görsel açıdan gayet seyrine doyum olmayan bir küp oluşturursun :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı