Arduino “l” LED'in parlaklığı yavaş artıyor

Barış 10

Centipat
Daha fazla  
Selamlar. Yeni almış olduğum orijinal Arduino UNO R3'üm ile ilgili bir soru sormak istiyorum.
Arduino kartlarındaki “l” LED'i benim kartımda USB'ye veya harici güç kaynağına taktığımda parlaklığı yavaş yavaş artıyor. Normalde bu LED dijital 13 pinine bağlı. Arduino'mun çalışmasında hiçbir sorun yok. Arduino'nun kendi yazılımı üzerinden LED'e “blink” yaptırabiliyorum. Bu LED'in sürekli sabit olarak yandığını okudum. Acaba kart mı hasarlı? Teşekkürler.

Ayrıca potansiyometre ile LED parlaklığı ayarlama projemde de LED'in parlaklığı pot çevrildikçe artıyor.

Selamlar. Yeni almış olduğum orijinal Arduino UNO R3'üm ile ilgili bir soru sormak istiyorum.
Arduino kartlarındaki “l” LED'i benim kartımda USB'ye veya harici güç kaynağına taktığımda parlaklığı yavaş yavaş artıyor. Normalde bu LED dijital 13 pinine bağlı. Arduino'mun çalışmasında hiçbir sorun yok. Arduino'nun kendi yazılımı üzerinden LED'e “blink” yaptırabiliyorum. Bu LED'in sürekli sabit olarak yandığını okudum. Acaba kart mı hasarlı? Teşekkürler.

Ayrıca potansiyometre ile LED parlaklığı ayarlama projemde de LED'in parlaklığı pot çevrildikçe artıyor.

Artıp azalıyor ise normaldir.

Selamlar. Evet L ledi sanki PWM gibi artıp azalıyor. Resimdeki led.
Önceden yoktu sanki…
8C842C7D-1816-4B96-8606-8922284CA3BB.jpeg

Sabah atayım. Kart şu anda yanımda değil. Fakat kartın çalışmasında hiçbir sıkıntı yok.
Merhaba. Video burada. Bu icinde kod yokkenki hali. Boyle oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Sabah atayım. Kart şu anda yanımda değil. Fakat kartın çalışmasında hiçbir sıkıntı yok.
Merhaba. Video burada. Bu icinde kod yokkenki hali. Boyle oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani gördüğüm üzere orijinal kart.
Firmware ile alakalı olabilir mi diyeceğim ne alaka :D
Çalışıyorsa dokunmaya gerek yok gibi şu an.
Yani statik falan diyeceğim de statik olsa belirli bir parlaklıkta yanar.

Ariza vs. ise iade edecegim. Ariza durumu var midir? Internetten baktigima gore bu led Load (yuk) lediymis. Mesela pot ile led parlakligini kontrol ederken bu led de eslik ediyor.
Dedigim gibi kartin tum ozellikleri calisiyor. Bu ledi 13 uzerinden yakip sondurebiliyorum. Ariza ihtimali zayif geldi.
USB'ye taktigimda normal bir sekilde yanip sonuyor. Sonra sonup yavas yavas artiyor.

@Barış 10 evet o "Load" LED'i. Ama yük anlamına gelen değil.
Genellikle kart boot ettiğinde yanıyor o LED. "Ben uyandım, yükleniyorum, hazırlanıyorum" anlamına gelir.
O LED açılıştan sonra söndüğü zaman sistem hazır demek.
Arıza olduğunu sanmıyorum.

@Barış 10 File > Examples > Basics > Fade konumundaki örneği yüklemiş olabilir misin? Bence örnekleri incelerken yanlış kod yüklemiş olabilirsin çünkü Blink örneği de aynı menüde.

Yeni konular

Geri
Yukarı