Arduino LCD ekran örneği nasıl yapılır?

Linux Kaymak

Hectopat
Makaleler
11
Yer
Ankara
Arkadaşlar merhaba LCD ekran ornegi yapıyordum fakat burada ne yapacağımı anlamadım yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• arduino.PNG
    arduino.PNG
    189 KB · Görüntüleme: 35
Bu konu biraz derin bakın karmaşık demiyorum ama derin. Öncelikle elinizdeki LCD'nin haberleşme protokolünü bilmelisin 2 ihtimal var paralel ya da seri seri bağlantıda 4 kablo yeterliyken paralelde çok daha fazla sayıda kablo bağlaman gerekiyor. Ayrıca ekrana bir şeyler yazdırabilmek için Arduino gibi bir karta ihtiyacın var.

Bu konu biraz derin bakın karmaşık demiyorum ama derin. Öncelikle elinizdeki LCD'nin haberleşme protokolünü bilmelisin 2 ihtimal var paralel ya da seri seri bağlantıda 4 kablo yeterliyken paralelde çok daha fazla sayıda kablo bağlaman gerekiyor. Ayrıca ekrana bir şeyler yazdırabilmek için Arduino gibi bir karta ihtiyacın var.
Aciklamayi okumadiniz degil mi?

Arkadaşlar merhaba LCD ekran ornegi yapıyordum fakat burada ne yapacağımı anlamadım yardımcı olur musunuz?
Birleştirdiği kısım bir haberleşme pin'i değil güç pin'i yani GND. Resimde gördüğünüz birleşim kısımını dikkate almadan ikisini de GND'ye bağlayın. Eğer boşta GND yoksa breadboard ile çoğaltabilirsiniz.

Durum nedir devreyi kurdunuz mu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı