Arduino leonardo "could find the wheel device" başlangıçlı hata

shulatzo

Hectopat
Daha fazla  
Orijinal Arduino leonardo cihazım var. Bilgisayara bağladığımda aygıt yöneticisi Com'lu port olarak görüyor ama denetim masasıyla Windows ayarları Arduino leonardo olarak görüyor. Direksiyon yapmak için tüm parçalara sahibim. Her şeyi doğru bağladıktan sonra xloader ile hex dosyasını yükleyip RFR wheel Configurator programını açıyorum. Advanced settings menüsü tıkladığım eskiden olmayan bir problemle karşılaştım. Aldığım hata resimdeki gibi. Ayrıca değinmek istediğim önemli nokta ise ben herkesin yaptığı gibi yaptığımda (xloader kullanarak) olmadığı için bir video bulup Arduino IDE programı ile yükleme yaptım şu an resimdeki programda gaz ve direksiyonu kullanabiliyorum ama yine Advanced Settings'e giremiyorum aynı hatayı veriyor. Şunu fark ettim firmware version: 0.0 yazdığı yerde önceden 1.6 yazdığını hatırlıyorum. Bu konuda bir bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
(Bulduğum video :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)
Adsız.png

Son düzenleme:
İyi günler, RFR programında gaming device'ın bulunamamasının sebebi muhtemelen Arduino'yu bootloader mode alıp gerekli yazılımı kurmadığınızdan kaynaklanmakta.1)Öncelikle xloader programını açın.2)Xloader açıldıktan sonra Arduinonuzu bootloader moduna alın.Bootloader(dfu) moda geçmek için arduino'nun reset pinine 2 kez tıklamanız yeterli bu işlemi yaptıktan sonra xloaderdan gerekli comu(portu) seçip yazılımı kurabilirsiniz.3)Sonrasında program wheel configuration programını tekrar açtığınızda Arduino Leonardo gaming device olarak gözükecektir.İşin Arduino IDE tarafına geldiğimizde o konuda maalesef pek bir bilgim yok ama xloader ile anlattığım gibi problemi halledebilirsiniz.👍

İyi günler, RFR programında gaming device'ın bulunamamasının sebebi muhtemelen Arduino'yu bootloader mode alıp gerekli yazılımı kurmadığınızdan kaynaklanmakta.1)Öncelikle xloader programını açın.2)Xloader açıldıktan sonra Arduinonuzu bootloader moduna alın.Bootloader(dfu) moda geçmek için arduino'nun reset pinine 2 kez tıklamanız yeterli bu işlemi yaptıktan sonra xloaderdan gerekli comu(portu) seçip yazılımı kurabilirsiniz.3)Sonrasında program wheel configuration programını tekrar açtığınızda Arduino Leonardo gaming device olarak gözükecektir.İşin Arduino IDE tarafına geldiğimizde o konuda maalesef pek bir bilgim yok ama xloader ile anlattığım gibi problemi halledebilirsiniz.👍
Denedim ama firmware yine 0.0 görünüyor. :D

Denedim ama firmware yine 0.0 görünüyor. :D
Dostum ben bu programdan vazgeçtim artık EMC programını kullanıyorum. Hem bu program ile kablolamamda daha kolaylaştı youtubede https://www.youtube.com/user/ebolzzable buradan bakarak rahatça yapabilirsin direksiyon sistemini. çalıştıramadığım program encoderi bağlarken direnç istiyordu bunda gerekmiyor. ben yazıcı enkoderi kullanmıyorum pulse400 encoder benimki buarada.

Dostum ben bu programdan vazgeçtim artık EMC programını kullanıyorum. Hem bu program ile kablolamamda daha kolaylaştı youtubede https://www.youtube.com/user/ebolzzable buradan bakarak rahatça yapabilirsin direksiyon sistemini. çalıştıramadığım program encoderi bağlarken direnç istiyordu bunda gerekmiyor. Ben yazıcı enkoderi kullanmıyorum pulse400 encoder benimki buarada.
Bu program ucretliydi galiba. O yüzden kullanamıyorum. Fiyatı galiba 10 Euro diye hatırlıyorum. 😀

Geri
Yukarı