Çözüldü Arduino Leonardo MMJOY2 programında gözükmüyor

• Konuyu başlatan Hof
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 3B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hof

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ada
Geçen hafta Arduino sipariş ettim ve elime geldi, direksiyon seti yaptım. İlk başta her şey güzeldi. Tüm her şey bitti ama şimdi yazılım atma kısmına gelince MMJOY2 programında Arduino Leonardo gözükmüyor. Ne yapabilirim? Bilgilendirebilir misiniz?

@Affansen @Akif9748 hocam, sizleri de çok etiketledim ama yardım lazım, kusura bakmayın. :(

Çözüm
Yok hocam, ama sizin paketinizi indirdim. Direksiyon seti paketi XLoader'den ne yapıcam şuan? Bu arada FFB'li direksiyon değil, normal sadece 900 derece dönen direksiyon yapıyorum.
Mmjoy üzerinden değil de, bir de diğer program üzerinden deneyin.
1619182714376.png

Xloader klasöründe veya indirdiğiniz yerden şöyle bir HEX dosyası inmiş olmalı. Eğer sizde bulunmuyorsa internetteki direksiyon seti yapan kanalların birinin linkinden indirebilirsiniz.
1619182780672.png

Sonrasında o dosyanın konumunu seçin. Ardından Arduino'yu bootloader moduna geçirip (Reset tuşuna 1-2 defa basın. 5-6 saniye kadar bootloader modunda kalıyor.) HEX'i yükleyin. Ardından da tekrar deneyin, muhtemelen olacaktır.

Dediğim program şu:
1619182865249.png

İnternetten Wheel confing diye aratırsanız çıkar muhtemelen.
Yok hocam, ama sizin paketinizi indirdim. Direksiyon seti paketi XLoader'den ne yapıcam şuan? Bu arada FFB'li direksiyon değil, normal sadece 900 derece dönen direksiyon yapıyorum.
1619182714376.png

Xloader klasöründe veya indirdiğiniz yerden şöyle bir HEX dosyası inmiş olmalı. Eğer sizde bulunmuyorsa internetteki direksiyon seti yapan kanalların birinin linkinden indirebilirsiniz.
1619182780672.png

Sonrasında o dosyanın konumunu seçin. Ardından Arduino'yu bootloader moduna geçirip (Reset tuşuna 1-2 defa basın. 5-6 saniye kadar bootloader modunda kalıyor.) HEX'i yükleyin. Ardından da tekrar deneyin, muhtemelen olacaktır.

Dediğim program şu:
1619182865249.png

Çözüm
Eki Görüntüle 988794

Eki Görüntüle 988795

Dediğim program şu:
Eki Görüntüle 988798

Teşekkürler hocam sayenizde sorunum çözüldü. Allah sizden razı olsun, sabahtan beri kafayı yiyecektim bu sorun yüzünden. :D

Merhabalar arkadaşlar bir problem yaşıyorum.

Ffp direksyon yapmaya karar verdim kart olarak leonardo kullanıyorum encoder olarak robotistandan 1000 pprlık encoder aldım emc Lite kurup emcnin hexini attıgımda direksyon çalışıyor fakar motorların tepkileri cok kötü direksyon Max açıya geldiginde motorlar tak tak vuruyor güç uygulamıyor

Wheel Config hex dosyasını yazdım programını kurdum onda da encoderim çalışmıyor.

Merhabalar arkadaşlar bir problem yaşıyorum.

Ffp direksyon yapmaya karar verdim kart olarak leonardo kullanıyorum encoder olarak robotistandan 1000 pprlık encoder aldım emc Lite kurup emcnin hexini attıgımda direksyon çalışıyor fakar motorların tepkileri cok kötü direksyon Max açıya geldiginde motorlar tak tak vuruyor güç uygulamıyor

Wheel Config hex dosyasını yazdım programını kurdum onda da encoderim çalışmıyor.
Mesaj yazmak yerine konu açabilirsin.
Technopat kurallarını okumayı unutma.

Geri
Yukarı