Arduino nedir ne işe yarar?

Galeano

Kilopat
Merhaba arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama Arduino diye bir cihaz duydum ve sanırım programlanıp hayal gücünüze bağlı şeyler yapabiliyormuşsunuz mikro işlemci+anakart gibi bir şey yani.
Programlamak için C++ kullanılıyormuş onu da biliyorum fakat bu Arduinonun bir sürü modelini buldum internetten, hangisini satın almam gerekiyor ne gibi farklılıkları var bunları merak ediyorum açıkcası.
Bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben arduino mega kullanmıştım. Uno, megaya göre daha az pin sayısına sahip. Diğer kartlar özelleşmiş kartlar olarak biliyorum. Ben arkadaşımla beraber çizgi izleyen robot ve asansör projeleri yapmıştık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki nereden satın aldınız? Türkiye'de 50-60 TL civarında satılan ürünün aynısı aliexpress'de 5-6 dolar.
Bu arada konu başlığını düzenleyen moderatör arkadaş tekrar düzenlerse sevinirim Arduino'nun ne olduğunu ve ne işe yaradığını biliyorum sadece hangi sürümünü hangi revizyonunu almam gerektiğini ve en uygun nereden alabileceğimi bilmiyorum.

Arduino ile beraber başka malzemelerde almıştık. Diğer malzemeler 1 ay , arduino 1,5 ay sürdü gelmesi. Gümrükte sorun çıkmadı.

Derleme seçenekleri değiştirildi, tümü yeniden derleniyor.
collect2.exe: fatal error: cannot find 'ld'
compilation terminated.
Derleme sırasında hata oluştu. Bu hata nasıl düzeltirlir yardım eder misiniz

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı