Arduino Set Tavsiyesi

Üzdü. Hocam peki bu Arduino Uno ile bütün projeleri yapabilir miyiz? Sonradan başka bileşenler alarak.
Çoğu proje için yeterli. Çok sayıda pin gereken extreme projelerde mega kullanmak gerekir. Bence klon modelinde en işlevli bölüm işaretli alan.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201009-214200_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20201009-214200_Samsung Internet.jpg
    126,5 KB · Görüntüleme: 83
Attığınız set alınabilir, alınabilir de, hiç bakmadınız mı, Arduino nedir, ne yapılır, neye yarar diye.

Arduino sadece UNO model karttan ya da birkaç sensörden ibaret değil. Uçsuz bucaksız bir dünya, sonu yok.

UNO ile başlayıp, Arduino IDE kullanmayı öğrendikten sonra setini genişletebilirsin.
Hocam sizin mesajınızı görmek mutlu etti. Bunlar ben de biliyorum. Araştırma yaptım ama ufak çaplı bir araştırma. Şunu merak ediyorum. Seti genişlettiğimiz zaman bu setin bütün parçalarını UNO ile kullanabilir miyim? Zaten çok değil yakın zamanda daha da iyi şeyler alacağım. Yani bütün parçaları UNO ile kullanabilir miyim? Ve şunu merak ediyorum Arduino yazılımı Arduino' nun değişik modellerine göre değişkenlik gösteriyor mu? Yani ben Arduino yazılımını öğrenirsem, bütün kartları kullanabilir miyim? Bunları cevaplarsanız sevinirim.

Hocam sizin mesajınızı görmek mutlu etti. Bunlar ben de biliyorum. Araştırma yaptım ama ufak çaplı bir araştırma. Şunu merak ediyorum. Seti genişlettiğimiz zaman bu setin bütün parçalarını UNO ile kullanabilir miyim? Zaten çok değil yakın zamanda daha da iyi şeyler alacağım. Yani bütün parçaları UNO ile kullanabilir miyim? Ve şunu merak ediyorum Arduino yazılımı Arduino' nun değişik modellerine göre değişkenlik gösteriyor mu? Yani ben Arduino yazılımını öğrenirsem, bütün kartları kullanabilir miyim? Bunları cevaplarsanız sevinirim.
Ardunio uygulamasında tüm kartları mevcut. Siz sadece açtığınızda kendi modelinizi seçip bilgisayara bağlayacaksınız.

Arduino IDE programını ve içindeki dili kullanmayı öğrenirsen, piyasadaki çoğu DIY kartı kullanabilirsin. Kendi içinde Arduino kartlarına has ayarlar varsayılan olarak geliyor. Başka kartlar da ekleyebiliyorsun.

Ben uzun süre önce UNO ile öğrendim. Sonra Nano kullandım uzun süre. 2 seneden uzun bir süredir Arduino kartları yerine ESP8266, ESP32 gibi Arduinı IDE ile programlanabilen IoT amaçlı kartları kullanıyorum.

UNO ile çoğu sensörü ve ekipmanı kullanabilirsin.

Arduino IDE programını ve içindeki dili kullanmayı öğrenirsen, piyasadaki çoğu DIY kartı kullanabilirsin. Kendi içinde Arduino kartlarına has ayarlar varsayılan olarak geliyor. Başka kartlar da ekleyebiliyorsun.

Ben uzun süre önce UNO ile öğrendim. Sonra Nano kullandım uzun süre. 2 seneden uzun bir süredir Arduino kartları yerine ESP8266, ESP32 gibi Arduinı IDE ile programlanabilen IoT amaçlı kartları kullanıyorum.

UNO ile çoğu sensörü ve ekipmanı kullanabilirsin.
Tamamdır hocam, çok sağ olun. Bu seti almalı mıyım? 100 TL ile daha başka önerileriniz var mı?

Tamamdır hocam, çok sağ olun. Bu seti almalı mıyım? 100 TL ile daha başka önerileriniz var mı?

100 TL için ideal bence. Sonra eklemeler yaparsın.

Tabii Robotistan ultra kazık bir firma. Ama hakkını yemeyeyim, işini ondan iyi yapan yok şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı