Arduino Uno Bağlantı Sorunu

Mertasici

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yaklaşık 2 gün önce Direnç.org adresinden klon Arduino eğitim seti aldım.

Programlamayı hafiften öğrenebilmek amacıyla USB kablosuyla bağlantı kurdum. Takar takmaz üzerindeki 2 tane led yandı fakat bilgisayarda bağlantı kurulamadı. Aygıt yöneticisine girdiğimde Bağlantı Noktaları başlığı altında olmayı bırakın Diğer Aygıtlar başlığı altına bile farklı bir sekme gelmedi. İlk başlarda Evrensel Seri Veri Yolları başlığı altına tanımlanamayan aygıt olarak gelirken sonradan o da gelmez oldu. (Klon arduinolarda karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de Diğer Aygıtlar başlığı altına USB2.0-Serial sekmesi gelmesi iken bana o bile gelmedi.)

Şu anki Aygıt Yöneticim ekran görüntüsündeki gibi. Ne yapmalıyım?
Öncelikle :
  • Windows 10 kullanıcısıyım. (Güncel sürücülü)
  • USB boşluğunda sorun yok başka bir cihaz bağladığımda sorun yaşamıyorum. (Sorun olsaydı bence arduinonun da ledleri yanmazdı)
  • Güncel ve eski olmak üzere arduino.cc'deki sürümleri kullandım. (Başka forumlarda eski sürümleri kullanınca sorunun çözüldüğü yazılmış.)
  • Birçok klon arduino sürücüsü denedim (Arduino UNO.inf, Arduino.inf, FTDI USB Drivers
  • Başka forumlarda karşılaştığım CH340SER - CH341SER isimli dosyalarla temel sistem aygıtını güncellemeyi denedim.
    Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı