Arduino UNO klavye olarak kullanılabilir mi?

Birisiokadar

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
ETS 2 oynarken vites büyütmek, sinyal, selektör vb. şeyler için Arduino UNO ile fiziksel harici bir tuş yapılabilir mi?

Anlatmak istediğim Arduino UNO'ya eklediğim fiziki tuşları oyunun anlayacağı bir dile çevrilebilir miyim (joy 1, joy8 gibi)?

Uno modeli bildiğim kadarıyla ek USB interface cihazlar için destek vermiyor. Bu desteği veren modellerden birisi Arduino Leonardo.

Düzenleme, yanlış biliyormuşum orijinal AT16u4 çipli olanlar destekliyor ancak TR piyasasında pek bulunabilir değil.

Son düzenleme:
ETS 2 oynarken vites büyütmek, sinyal, selektör vb. şeyler için Arduino UNO ile fiziksel harici bir tuş yapılabilir mi?

Anlatmak istediğim Arduino UNO'ya eklediğim fiziki tuşları oyunun anlayacağı bir dile çevrilebilir miyim (joy 1, joy8 gibi)?
keyboard.h kütüphanesi var. İnternetten araştır dediğini yapabilirsin.

Uno modeli bildiğim kadarıyla ek USB interface cihazlar için destek vermiyor. Bu desteği veren modellerden birisi Arduino Leonardo.

Düzenleme, yanlış biliyormuşum orijinal AT16u4 çipli olanlar destekliyor ancak TR piyasasında pek bulunabilir değil.
Ben leonardo almıştım. Bulunabiliyor ama nadirler.
Autohotkey adlı program ile makro yapabilirsin. Arduino her tuşu simüle edemezse arada bunu kullanabilirsin. Birde joytokey adlı program ile Oyun kollarının tuşlarını istediğin şeye ayarlayabilirsin. Mesela ben oyun kolumu fare olarak kullanmışlığım var.
Son olarak Arduino ların sadece bazılarında usb klavye simüle etme özelliği var. Bunlardan birisi Leonardo. Diğerlerini de kendin araştırıp öğrenebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı