Arduino UNO orijinal vs klon

UNO bazı projelerde pin yetersizliği sebebiyle de sorun yaratabiliyormuş. Bu Arduino Mega klonu UNO yerine satın alınır mı sizce?
Eğer çok ekstrem bir proje düşünmüyorsanız o parayı vermek bence mantıksız. Çoğu projede arduino uno gayet yeterli. Aklınızda birkaç proje varsa internette yapanların hangi kartı kullandığına bakın derim.

Eğer çok ekstrem bir proje düşünmüyorsanız o parayı vermek bence mantıksız. Çoğu projede arduino uno gayet yeterli. Aklınızda birkaç proje varsa internette yapanların hangi kartı kullandığına bakın derim.
Bu bahsettiğiniz çip sorununu çıkartmayacak bir ürün mü? Bunu satın alayım mı o zaman?

Bu bahsettiğiniz çip sorununu çıkartmayacak bir ürün mü? Bunu satın alayım mı o zaman?

Evet bunun unojoy ile kullanılabiliyor olması lazım ama f/p olarak mantıklı bulmuyorum. Zaten aynı sitede arduino leonardo daha uygun fiyata bulunmakta. Bu durumda leonardo almanızı öneririm. Arduino Leonardo R3 (Klon) Satın Al | Robotistan.com

@spriggan Zor mu bulunuyor?
DIP klonda 16U2 var orijinaldekinden. Zor falan bulunmuyor.

Mikrodenetleyici aynı olduğu için hiçbir fark bulunmuyor, USB dönüştürücü dışında. Boşa paranızı savurmayın.

@Amogaçi pin çıkışları aynı. Çalışır.
Zor bulunuyor dediysem siyanür ile altın çıkarmaya çalışıyorsunuz demedim. Piyasada fiyatı CH340 olan modele göre yüksek olduğundan her firma sürekli tedarik etmiyor anlamında söyledim.

Geri
Yukarı