Arduino Klon vs Orjinal

prodevx

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Arduino klon ve orjinal arasında fark var mı? Hangi site güvenli ve sağlam ürün gönderiyor?

Arasında donanımsal olarak bir fark yok ben klon kullanıyorum. Klon olduğu için dandik olduğunu düşünme bile. Site önerecek olursam ben robotistan üzerinden aldım hem hava kabarcıklı poşet içinde hemde köpüklü kutu ile göndermişler. İki tane aldım ikisinde de bir sorun yok. Ayrıca arduino denemeleri için ucu pinli kablolardan da önerebilirim deneylerde çok pratiklik sağlıyor.

Arasında donanımsal olarak bir fark yok ben klon kullanıyorum. Klon olduğu için dandik olduğunu düşünme bile. Site önerecek olursam ben robotistan üzerinden aldım hem hava kabarcıklı poşet içinde hemde köpüklü kutu ile göndermişler. İki tane aldım ikisinde de bir sorun yok. Ayrıca arduino denemeleri için ucu pinli kablolardan da önerebilirim deneylerde çok pratiklik sağlıyor.
Peki orjinaller de olduğu gibi içinde sticker vb çıkıyor mu?

Hayır sticker çıkmıyor fakat şöyle saçma bir durum var orjinalde program atmaya yarayan kablo çıkmıyor ayrıca satılıyor. Klonda ise kablo yanında geliyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı