Arduino Uno proje sonrası resetlenmiyor ve proje yüklenmiyor

hegzabyte

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar mesafe sensörü projesini yaptım ancak reset çalışmıyor. Herhangi bir proje yüklemek istediğimde Arduino programı yükleniyorda kalıyor.
Ve sadece on ile l ışığı sabit yanıyor. Ne yapmalıyım?

@spriggan hocam bakarsan çok sevinirim​

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar mesafe sensörü projesini yaptım ancak reset çalışmıyor. Herhangi bir proje yüklemek istediğimde Arduino programı yükleniyorda kalıyor.
Ve sadece on ile l ışığı sabit yanıyor. Ne yapmalıyım?

@spriggan hocam bakarsan çok sevinirim​

0 ve 1 No'lu pinleri kullanıyor musun?

Not: Bu şekilde soru sorduğunda yardımcı olmak zor çoğu kişi cevap veremez. Bu konularda yardım istediğinde devrenin tasarımını, devrenin resmini, Arduino ayarlarının resimlerini de paylaşman gerek.

0 ve 1 No'lu pinleri kullanıyor musun?

Not: Bu şekilde soru sorduğunda yardımcı olmak zor çoğu kişi cevap veremez. Bu konularda yardım istediğinde devrenin tasarımını, devrenin resmini, Arduino ayarlarının resimlerini de paylaşman gerek.

Hocam tüm kabloları çıkardım hiçbir şey bağlı değil USB ve güç kablosu dışında.

Com portunu seçtim ve Arduino Uno'yu seçtim.

O menünün resmini atabilir misin? Ben arduino programlarken Arduino IDE'yi kullanmıyorum. Hatırlayamadım seçenekleri. Birde arduino'nun resmini atar mısın?

Olası hatalar
1.Com portunu yanlış seçmiş olabilirsin.
2.Arduino bootloader yanlış seçilmiş olabilir.

O menünün resmini atabilir misin? Ben Arduino programlarken Arduino IDE'yi kullanmıyorum. Hatırlayamadım seçenekleri. Bir de Arduino'nun resmini atar mısın?

Olası hatalar.
1.Com portunu yanlış seçmiş olabilirsin.
2.Arduino Bootloader yanlış seçilmiş olabilir.

1700671596135.png

1700671612633.png

2.fotografta bos bır kod yukleyerek sıfırlamaya çalıştım cihazı ancak sağ altta gördüğünüz gibi yükleniyorda kalıyor sonra ise failed uploading: Uploading error: Exit status 1 hatasını veriyor.
(cihazdaki tuş olmadığı için bu yöntemi denedim)

Eki Görüntüle 2026615

Eki Görüntüle 2026618

2.fotografta bos bır kod yukleyerek sıfırlamaya çalıştım cihazı ancak sağ altta gördüğünüz gibi yükleniyorda kalıyor sonra ise failed uploading: Uploading error: Exit status 1 hatasını veriyor.

Dostum resimlerden biri işe yarasaydı bari. :)

Asıl atman gereken yerleri atmamışsın. İlk attığın resimde Kart olan kırılımı açıp resmini at. Bir de blink uygulaması gibi bir şey yaz. Boş kod attığın için olabilir belki. (Uzun zamandır kullanmıyorum bu IDE'yi belki kontrol ediyorlardır.)

Bir de Arduino'nun kendi resmini at. Elinde tuttuğun kart var ya onu işte.

Dostum resimlerden biri işe yarasaydı bari. :)

Asıl atman gereken yerleri atmamışsın. İlk attığın resimde Kart olan kırılımı açıp resmini at. Bir de blink uygulaması gibi bir şey yaz. Boş kod attığın için olabilir belki. (Uzun zamandır kullanmıyorum bu IDE'yi belki kontrol ediyorlardır.)

Bir de Arduino'nun kendi resmini at. Elinde tuttuğun kart var ya onu işte.
1700671940295.png

Dosya Ekleri

• imagine.jpg
    imagine.jpg
    101,9 KB · Görüntüleme: 8

Yeni konular

Geri
Yukarı