Arduino Uno proje sonrası resetlenmiyor ve proje yüklenmiyor

Port kısmını da at bakalım bir. Artı olarak aygıt yöneticinden bağlantı noktaları kısmını da atar mısın?

Aygıt yöneticisine girmek için Windows tuşuna sağ tık atabilirsin. Ben en başta iletişim kurabiliyorsun sanmıştım ama kuramıyorsun @spriggan 'ın dediği gibi driverlarını kontrol et.

Port kısmını da at bakalım bir. Artı olarak aygıt yöneticinden bağlantı noktaları kısmını da atar mısın?

Aygıt yöneticisine girmek için Windows tuşuna sağ tık atabilirsin. Ben en başta iletişim kurabiliyorsun sanmıştım ama kuramıyorsun @spriggan 'ın dediği gibi driverlarını kontrol et.

hocam ch340 yüklü, ilk başta çalışıyodu mesafe sensörü projesini yükledim arduinoya sonra bir şeyleri yanlış taktım sanırım kabloları bende vazgeçip cihazı sıfırlamak istedim şimdide böyle

1700673063592.png

Genelde yeni başlayanlar USB Type B portunu tam oturtamadığı içinde bağlantı kurulamıyor bazen.

hocam ch340 yüklü, ilk başta çalışıyodu mesafe sensörü projesini yükledim arduinoya sonra bir şeyleri yanlış taktım sanırım kabloları bende vazgeçip cihazı sıfırlamak istedim şimdide böyle

Eki Görüntüle 2026650
Dostum sende ilk söylemen gerekenleri son söylüyorsun hep. Neyi yanlış taktın? Cihazı kısa devre yapıp yakmış bile olabilirsin. Detaylı bilgi vermezsen yardımcı olamayız. Oyuna türkçe yama kurmuyorsun, elektronik bu.

Genelde yeni başlayanlar USB Type B portunu tam oturtamadığı içinde bağlantı kurulamıyor bazen.

Dostum sende ilk söylemen gerekenleri son söylüyorsun hep. Neyi yanlış taktın? Cihazı kısa devre yapıp yakmış bile olabilirsin. Detaylı bilgi vermezsen yardımcı olamayız. Oyuna türkçe yama kurmuyorsun, elektronik bu.

Hocam ilk başta 5v yanlıs takmısım cıkardıgımda calısıyodu sonra gnd pinini taktım powerdaki sonra böyle oldu

Hocam ilk başta 5v yanlıs takmısım cıkardıgımda calısıyodu sonra gnd pinini taktım powerdaki sonra böyle oldu
Tam olarak neyi nereye taktığını anlamadım ama büyük ihtimal cihaza kısa devre yaptırdığını düşünüyorum. Görüp, gerekli ölçümleri yapmadan uzaktan yardımcı olamam ben. :( Belki başka tahmini olan vardır. :)

Yok bence direkt kısa devreye düşmüş bazı pinler. Ben rx veya tx pininin (0,1) kısa devreye düştüğünü düşünüyorum yüksek ihtimal.

Hocam onlar yanıyordu ilk başta şu an yanmıyor büyük ihtimalle dediğiniz doğru peki ben bunu düzeltemez miyim yoksa çöp mü oldu?

Kısa devre oldu ve yollar falan yandıysa çöp olmuştur. Komponentlerden biri arızalandıysa belki tespit edilip değiştirilip kullanılabilir. Mikro denetleyici kısa devre olduysa, zaten Arduino dediğin şey o. Oda değiştirilebilir ama aşağı yukarı maliyeti yeni Arduino'ya yakın olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı