Arduino UNO'ya Kod Yüklenmiyor

Edilebilir eğer sadece o parça bozulduysa. Devre şemasına bakıp o parçanın ne olduğunu yazayım. Aynısından alabilirsen ve lehimleyebilirsen tekrar çalışabilir.

@Alpaslan64 o parçayı tam tespit edemedim. Büyüteçle ya da gözle bakıp parçanın kodunu yazabilir misin?
Bakmaya çalışayım hocam.
Edilebilir eğer sadece o parça bozulduysa. Devre şemasına bakıp o parçanın ne olduğunu yazayım. Aynısından alabilirsen ve lehimleyebilirsen tekrar çalışabilir.

@Alpaslan64 o parçayı tam tespit edemedim. Büyüteçle ya da gözle bakıp parçanın kodunu yazabilir misin?
Hocam siyah parçanın üzerinde "4B2X" yazıyor. Sanırım voltaj regülatörü.

Bakmaya çalışayım hocam.

Hocam siyah parçanın üzerinde "4B2X" yazıyor. Sanırım voltaj regülatörü.
Aşağıdaki internet sitesindeki kişi de o entegreyi yakmış. O regülatör 12V değerini kaldıramıyormuş. Alternatif olarak MIC5205 takmayı önermiş o adam. sen de denemek istersen aşağıdaki direnc.net sitesindeki ürünü alabilirsin. Elinde havya ve yan malzemeler var mı?

Aşağıdaki internet sitesindeki kişi de o entegreyi yakmış. O regülatör 12V değerini kaldıramıyormuş. Alternatif olarak MIC5205 takmayı önermiş o adam. sen de denemek istersen aşağıdaki direnc.net sitesindeki ürünü alabilirsin. Elinde havya ve yan malzemeler var mı?

Hocam elimde sadece kalem havya var. Bununla SMD parça lehimleyeceğimi sanmıyorum. Size de zahmet verdik, o kadar araştırmışsınız, sağolun. Sanırım yenisini almak, daha kolay olacak.

Hocam elimde sadece kalem havya var. Bununla SMD parça lehimleyeceğimi sanmıyorum. Size de zahmet verdik, o kadar araştırmışsınız, sağolun. Sanırım yenisini almak, daha kolay olacak.
Lehimlenir hocam, sıkıntı olacağını sanmıyorum. Hiç kullanmayı düşünmüyorsanız bile deneyin, ya tutarsa.

Hocam driver güncellemesi yaptım. Üzerinde hiç bir bağlantı yok. Ayrıca elimdeki de 328P idi.

Ayrıca elimdeki diğer yanmış olan Arduino tamir edilebilir mi sizce?
@SideWinder @Affansen @Akif9748 @cengover_ekin @Dragonlordturkiye @Jotariel
Eki Görüntüle 897611
Not: İşaretlediğim yerdeki siyah parça epey yanmış lakin onun solundaki parça çok yanmamış vaziyette.
Elinizdeki 328P değil, CH340.

Dediğim bootloader olayını bir kere deneyin.
Bu arada o parçanın bozulduğu kanısına nereden vardınız?

Düzenleme: 12V verirsen yanıyormuş. :D

@cengover_ekin dediğim foruma üye oldunuz mu? :D

@Alpaslan64 o regülatörü kalem havya ile deneyin, olmazsa yenisini alın. Direkt çöpe atmayın. :)

@cengover_ekin burası kadar olmasa da aktif. Çok bilgili ve işini bilen ustalar var. Az ama öz yani. :)

En azından hesap açtığınız zaman oradan mesaj atın bana, ben orada aktifim. :) Orada ban yemiyorsun neredeyse. :)

Elinizdeki 328P değil, CH340.

Dediğim bootloader olayını bir kere deneyin.
Bu arada o parçanın bozulduğu kanısına nereden vardınız?

Düzenleme: 12V verirsen yanıyormuş. :D

@cengover_ekin dediğim foruma üye oldunuz mu? :D
Eski kartımı zaten 12V vererek yakmıştım. Duman falan çıkmıştı. Sonra zaten bir daha kod atamamıştım.
Bu olay sitedeki adamın dediğine göre. Kesin olmayabilir.
Tecrübeyle onaylandı hocam 12V kaldırmadığı. :)
@Alpaslan64 o regülatörü kalem havya ile deneyin, olmazsa yenisini alın. Direkt çöpe atmayın. :)
Yenisini alırsam denerim. Sırf ufak bir parça için alışveriş yapmak istemiyorum. Bulunduğum şehirde bu parçayı bulacağımı da sanmıyorum. Sanırım biraz böyle idare edip, ilerde duruma göre hareket edeceğim.

Eski kartımı zaten 12V vererek yakmıştım. Duman falan çıkmıştı. Sonra zaten bir daha kod atamamıştım.

Tecrübeyle onaylandı hocam 12V kaldırmadığı. :)

Yenisini alırsam denerim. Sırf ufak bir parça için alışveriş yapmak istemiyorum. Bulunduğum şehirde bu parçayı bulacağımı da sanmıyorum. Sanırım biraz böyle idare edip, ilerde duruma göre hareket edeceğim.
Aslında bir yöntem daha bulunuyordu galiba böyle durumlar için. HC-05 modülünde görmüştüm. Entegreyi iptal edip direkt olarak sabit güçte bir kaynaktan güç alınması yazıyordu. Regülatörün yollarını takip edip nereye çıktığını söyleyebilir misin? Veya internette var mı? :D

@cengover_ekin hocam ban yemediniz İnşallah. :D

Geri
Yukarı