Arduino unoya kod yüklenmiyor

Kartta bir sıkıntı olması muhtemel. Arduino programını tamamen silip yeniden kurun, arkadaşların dediği gibi. Bir ihtimal işe yarayabilir.
@SideWinder Evet dediğiniz gibi COM portu değişebiliyor. USB portlarına göre değişiyor yüksek ihtimalle.
Eki Görüntüle 585326
COM portları tabii ki de değişibiliyor. :)

Capture.PNG

Her kaynağa inanamam ayrıca o söylediğiniz bilgisayardaki reset tuşu ile bunun bir alakası yok.

Son kez söylüyorum, reset tuşu sıfırlama işlemi için değil, yeniden başlatmak için. Ayrıca COM portları hakkında deiklerin de doğru değil.

Her kaynağa inanamam ayrıca o söylediğiniz bilgisayardaki reset tuşu ile bunun bir alakası yok.
Sıfırlama tuşu değil, ısrar etmeyin bence. Bizzat gittim denedim, bence siz de deneyin. Şimdi çektim;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Álvaro Morte O kart kodları silmiyor, kartı yeniden başlatıyor o kadar. İstediğiniz kadar basılı tutun silmez. Reset pinini GND'ye bağlamakla aynı şey. Başka kartları programlamak için Reset ile GND'nin dakikalarca bağlı olduğu oldu bende (butonun basılı olması da aynı şey olurdu), kod silinmedi. İsterseniz 328p'nin datasheetini okuyun. Daha güvenilir bir kaynak bulamazsınız herhalde.

Lehim ile bilmiyorsanız girişmeyin. Üzerindeki jaktan güç verebilirsiniz ama gerek yok. USB üzerinden gelen 5V yeterlidir.

Boş program da mı yüklenmiyor.

Ayrıca aygıt yöneticisinden, Port sekmesinin görüntüsünü atar mısınız?

Bende böyle mesela:

Eki Görüntüle 585345
Hocam sizin attığınız gibi foto nasıl atarım ben böyle yapıyorum da.

Geri
Yukarı