Arduino'lu direksiyon seti kaç vites olmalı?

Kaç vites olmalı

• 6 ileri 1 geri

• 7 ileri 1 geri

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
E e hocam ne yaptınız, takipteyim yazdım takibe devam ediyorum, bence vitesin boşta durduğu yer tam orta değil de 3-4'ün arası olsun, çünkü 7 vites yapacaksınız, 😀 bu arada ben de başlıyorum yapmaya, konu açacağım, sinyal kolu, korn ve 4 tane de buton düşünüyorum, ve Leonardo kullanacağım, fakat Arduino'nun pinleri yeter mi? Pinleri işgal edecek şeylerin listesi:
  • 7 vites+ ETS 2 için viteste bir tuş
  • 4 tane buton(direksiyonun üstünde)
  • Sinyal ve korna(3 buton)
  • Toplam 15 yapıyor, 1 pin daha varsa bir de el freni eklerim.
  • Ayrıyeten 4 tane pot olacak, 3'ü pedal, 4. İse direksiyon
  • Direksiyonu ki ve pedallarınki aynı olacak, ama direksiyona 54:15 ornında bir dişli takacağım.
@Affansen @margarin, pardon @lieanddippydeath 😀
İyi geceler. Öncelikle, pot kullanacaksanız Uno işinizi görecek. Ama 900 derece olsun, gerçekçi olsun derseniz Encoder kullanmanız gerekir. Sorularınız için: [email protected]
Ayriyetten pinler yetmeyecektir.

İyi geceler. Öncelikle, pot kullanacaksanız Uno işinizi görecek. Ama 900 derece olsun, gerçekçi olsun derseniz Encoder kullanmanız gerekir. Sorularınız için: [email protected]
Ayriyetten pinler yetmeyecektir.
Teşekkürler peki en fazla kaç pin işgal edebilirim en fazla?(1 Leonardo)
Encoderli düşünüyordum ama, ffb için motor ayarlayamadım, encoder de bulamadım, ama potansiyometre ile çarkla da hassas olur diye düşünüyorum, zaten asıl yapma sebebim 180 derece olanlar sen az çevirince o çok çeviriyor, sollama sırasında güm💥 İçindeki potun ölü bölgesi de çok fazla, ayrıyeten gazla frene aynı anda basınca hiç tepki vermiyor, NFS 2012'de yarışa klavye ile giriyorum. Ve debriyaj yok, ayrıyeten gamepad ile yaptığım h vites sadece ETS2 de çalışıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Encoderli düşünüyordum ama, ffb için motor ayarlayamadım, encoder de bulamadım, ama potansiyometre ile çarkla da hassas olur diye düşünüyorum, zaten asıl yapma sebebim 180 derece olanlar sen az çevirince o çok çeviriyor, sollama sırasında güm💥 İçindeki potun ölü bölgesi de çok fazla, ayrıyeten gazla frene aynı anda basınca hiç tepki vermiyor, NFS 2012'de yarışa klavye ile giriyorum. Ve debriyaj yok, ayrıyeten gamepad ile yaptığım h vites sadece ETS2 de çalışıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Şimdilik önce H vites kısmını yapacağım, sonra direksiyon ve pedali.
Sizinki hangi aşamada?

Şimdilik önce H vites kısmını yapacağım, sonra direksiyon ve pedali.
Sizinki hangi aşamada?
Şöyle söyleyeyim, pot hassas olmaz. Çünkü potun belli bir derecesi var. Siz MM halinde oynatsanız bile dönecek. Ama bir anda döner. Bende bit pazarından 1TL'e aldığım Snopy VH-5 var, içerisine encoder entegre ediyorum. Mail ile iletişimime geçin, kullandığım encoder resimlerini atabilirim. Motora gerek yok yani. :)

İlle de pot kullanacağım derseniz Uno işinizi görecek. Uno potans kullanım ile konsol olarak tanıtılabiliyor. Bu arada rüyamda sizi gördüm. Bluetooth kontrollü araba yapacaktınız. :D

Ek olarak İlge hocamda bolca ekipman olduğu için çarkları uygun bir şekilde bulup 3D Printer'da bastırıyor. Ev ortamında böyle bir imkanımız yok maalesef. Uygun parça kullanırsanız pot daha kârlı olur. İnternetten Encoder almanıza gerek yok. Eski bir yazıcıdan en az 3 tane Encoder çıkıyor. :)

Pinleri sorarsanız, İlge hocamın bir videosu var. Arduino 300 buton bağlama diye. Ama uygulamalar bunu kullanmanızı mümkün kılmıyor. Yani sadece vites yapacam derseniz (6+1) 7 pin olacaktır. TX-RX pinleri boş kalacağı için geriye 12 pin kalıyor. 12 pinin 7 tanesi vites için ve ETS2 vites sistemi için şöyle bir switch tavsiye ederim. 2 pin de oraya ayırırsak 3 pin kalıyor. 3 pini de Sinyal veya button takarsınız. Bir de A5 pini UNO uygulamasında digital olarak kullanılabiliyor. Ama derseniz Leonardo kullanacağım, o zaman İstediğiniz pini istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Yani durum böyle.

Bahsettiğim switch (2 eksenli):

1609140830215.png

Bahsettiğim video:
@Akif9748

Yeni konular

Geri
Yukarı