Çözüldü Arena Bilgisayar fatura yerine garanti belgesi ile hizmet sağlar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Comfort

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben şimdi 2. el garantili RAM alacağım fakat satıcı bilgisayarı 2. el sistem olarak almış. Aldığı kişi faturası olmadığını fakat RAM'in Arena Bilgisayar'dan alındığını ve garanti belgesinin olduğunu belirtmiş. Seri numarası ile Arena Bilgisayar'ın garanti sorgulama kısmından sorguladığımda garantisi var olarak gözüküyor. Benim sorum ileride sorun yaşarsam servise gönderdiğim zaman fatura yerine garanti belgesi geçerli sayılır mı? Garanti belgesinde Arena bilgisayarın kaşesi ve imzası mevcut. Resim ektedir.

Dosya Ekleri

• Resim 1.jpeg
    Resim 1.jpeg
    87,7 KB · Görüntüleme: 144
  • Resim 2.jpeg
    Resim 2.jpeg
    105,9 KB · Görüntüleme: 94
Çözüm
İmzalı ve kaşeli olduğu, ayrıca seri numarası vb de yazılı olduğu için sorun yaşamazsınız. Belgedeki bilgilerle ürün bilgilerinin birbirini tuttuğundan emin olun yeterli.
Arkadaşlar merhaba. Ben şimdi 2. el garantili RAM alacağım fakat satıcı bilgisayarı 2. el sistem olarak almış. Aldığı kişi faturası olmadığını fakat RAM'in arena Bilgisayar'dan alındığını ve garanti belgesinin olduğunu belirtmiş. Seri numarası ile arena Bilgisayar'ın garanti sorgulama kısmından sorguladığımda garantisi var olarak gözüküyor. Benim sorum ileride sorun yaşarsam servise gönderdiğim zaman fatura yerine garanti belgesi geçerli sayılır mı? Garanti belgesinde arena bilgisayarın kaşesi ve imzası mevcut. Resim ektedir.

Belleklerin birçoğu distiribitör 2 yıl ve üretici ömür boyu garantilidir o sebeple sorun yaşamazsınız.

Arena bilgisiyarı arayıp sorabilirsin en garanti sonuç.
Ulaşırsam soracağım arıyorum aktarıyorum diyor deyiş o deyiş bir türlü bağlanmıyor mail attım 2 gün oldu hala cevap yok.
İmzalı ve kaşeli olduğu, ayrıca seri numarası vb de yazılı olduğu için sorun yaşamazsınız. Belgedeki bilgilerle ürün bilgilerinin birbirini tuttuğundan emin olun yeterli.

Emin misiniz? Ona göre yarın alacağım RAM'i. Üründeki seri no aynı.

Ulaşırsam soracağım arıyorum aktarıyorum diyor deyiş o deyiş bir türlü bağlanmıyor mail attım 2 gün oldu hala cevap yok.

Emin misiniz? Ona göre yarın alacağım RAM'i. Üründeki seri no aynı.
6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 56. maddesi öyle söylüyor. Eminim kardeşim, avukatım. Ürün hediye olabilir ve hediye eden faturasını haliyle veremez. Garanti belgesini kabul etmek zorundadır satıcı. Fatura diye diretemez. Ancak bizim ülkede hiçbir şey kanuna uygun yapılmadığı için faturasız işlem yaptıramaz olduk ama bu doğru uygulama değil.

6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun 56. maddesi öyle söylüyor. Eminim kardeşim, avukatım. Ürün hediye olabilir ve hediye eden faturasını haliyle veremez. Garanti belgesini kabul etmek zorundadır satıcı. Fatura diye diretemez. Ancak bizim ülkede hiçbir şey kanuna uygun yapılmadığı için faturasız işlem yaptıramaz olduk ama bu doğru uygulama değil.

Bilgi için teşekkür ederim. Dediğiniz doğru firmalar ürünü garanti dışı saymak için her türlü saçmalıkları mazeret olarak gösterebiliyorlar. Bende ondan sormak istedim. Çünkü sayması lazım dediğiniz gibi kaşe ve imzada var.

Geri
Yukarı