Arena bilgisayar neden böyle kötü?

Razer kullanıcı hatası demesine rağmen onların iade veya değişimi kabul etmesi bence onların iyi bir firma olduğunu gösteriyor
Razer daha iyi abi inan bana kjsdnkfsdjbndks iletişim açısından vs. Adamlar direkt bana türkiye distrübütörü ile iletişime geçin bizim yapacağımız bir şey yok diyebilirdi. Arena direkt böyle dedi mesela. Ama adamlar sorunuma yardım etmeye çalıştılar, sizi insan yerine koyuyorlar. Ücretli parça değişimi olurdu normalde ancak Türkiye'ye gönderemeyiz dediler. Arena ücretli bile değişim yapmıyo. Kaldı ki razer mağazada kullanabileceğim indirim kodu bile verdi. Adamlar müşteri memnuniyeti için bir şey yapmaya çalışıyo en azından. Arena servis ise ürünü 1 saat bile incelemeden tak diye iade edeniz dedi.

Açıkçası bana da kullanıcı hatası gibi geldi. Razer Viper Mini 3500TL edecek bir mouse değil. Piyasada yok sadece satanda yüksek fiyata koymuş. Para iadesi alınca çok zarar ettiğinizi söylemişsiniz. 3200TL zarar size göre ama nedense 800TL'lik Razer cobra ile değişmek istiyorsunuz. Bir ikilem var.
Abicim bana kalsa ben 800 tlilik mouse ile de değişim yapmak istemiyorum ki. Keşke ürünümün değişimi ya da ücretiyle tamiri olsa. Bunu yapamadıkları için muadil ürünü kabul ettim, o da ellerinde kalmamış ksjdnkjds

Ver tüketici haklarına gitsin. Karar çıkana kadar da mouseyi kullanırsın. Ben garantisi bitmesine 1 hafta kala mousemi servise tekerlek sıkıntısı için yollamıştım. Sıfır kapalı kutu yenisi gelmişti.

Hocam demek istediğim şu, iade ediyorsan aynısı olmasa bile muadili bir ürünü vermek zorundalar burda haklısınız ama üretimi duran ve ellerinde olmayan bir ürünse sıkıntı burda başlıyor. Elektronik bir arızası olsa açıp tamir ederler, fakat sizinkisi kozmetik bir sıkıntı. Dediğim gibi sizinkisi gibi bir problemde mouse değil hangi üründe olursa olsun 1 sene sonunda herhangi bir garanti servisinin kolay kolay iade ve değişim kabul edeceğini sanmıyorum, kullanıcı hatası derler. Ben olsam bende öyle derdim böyle bir sorunda, sen mouseyi alırsın ertesi gün ne bileyim yazısında bir soyulma olur boya çıkması olur ozaman tamam.
Hocam bakın, ben ürünü gönderdim. Ellerine ulaştı. Teknisyene gitti. (takip ettim sistemde) 1 saat bile geçmeden iade ediniz yazdılar sisteme. Hiçbir neden sunmadan, ürün yok vs bile demediler. Ben mail attım, sadece ürün yok elimizde dediler. Muadil ürün bile teklif etmediler başta. Ben iade edemeyeceğimi söyledim ısrarla, ancak o zaman cobra ile değiştirelim dediler. Yani adamlara yalvarmazsan hiçbir açıklama gereği duymuyorlar, herhangi bir seçenek sunmuyorlar. Mail atıp yardım istemesem direkt iade edip 340tlye everest fare alıcaktım artık :D

Hocam demek istediğim şu, iade ediyorsan aynısı olmasa bile muadili bir ürünü vermek zorundalar burda haklısınız ama üretimi duran ve ellerinde olmayan bir ürünse sıkıntı burda başlıyor. Elektronik bir arızası olsa açıp tamir ederler, fakat sizinkisi kozmetik bir sıkıntı. Dediğim gibi sizinkisi gibi bir problemde mouse değil hangi üründe olursa olsun 1 sene sonunda herhangi bir garanti servisinin kolay kolay iade ve değişim kabul edeceğini sanmıyorum, kullanıcı hatası derler. Ben olsam bende öyle derdim böyle bir sorunda, sen mouseyi alırsın ertesi gün ne bileyim yazısında bir soyulma olur boya çıkması olur ozaman tamam.
1 sene sonra herhangi bir firma değişim veya iade kabul etmez ne demek abi? Sen hiç logitech kullandın mı? Adamların klavyesini kullanıyorum, garantisi bitmek üzereyken gönderdim hemen yenisini gönderdiler. Ki bu 3 kez falan oldu. Ürün kaliteli değil ama servis ürününün arkasında, sorgulamadan değişim yapıyorlar. Herkes de biliyor logitech garanti servisinin nasıl olduğunu. Ayrıca orada kapı gibi 2 yıl garantilidir yazıyor, tabii ki de iade ve değişim benim hakkım. Bana sadaka mı veriyorlar sanki? Parasını verip aldık bi zahmet gerekeni yapsınlar

Razer daha iyi abi inan bana kjsdnkfsdjbndks iletişim açısından vs. Adamlar direkt bana türkiye distrübütörü ile iletişime geçin bizim yapacağımız bir şey yok diyebilirdi. Arena direkt böyle dedi mesela. Ama adamlar sorunuma yardım etmeye çalıştılar, sizi insan yerine koyuyorlar. Ücretli parça değişimi olurdu normalde ancak Türkiye'ye gönderemeyiz dediler. Arena ücretli bile değişim yapmıyo. Kaldı ki razer mağazada kullanabileceğim indirim kodu bile verdi. Adamlar müşteri memnuniyeti için bir şey yapmaya çalışıyo en azından. Arena servis ise ürünü 1 saat bile incelemeden tak diye iade edeniz dedi.
Hocam boyası atmış, bir mouseyi gönderiyorsunuz, açılıp tamir edilecek birşeyi yok 5 dakikada bakılıp karar verilebilir buna.
Hocam bakın, ben ürünü gönderdim. Ellerine ulaştı. Teknisyene gitti. (takip ettim sistemde) 1 saat bile geçmeden iade ediniz yazdılar sisteme. Hiçbir neden sunmadan, ürün yok vs bile demediler. Ben mail attım, sadece ürün yok elimizde dediler. Muadil ürün bile teklif etmediler başta. Ben iade edemeyeceğimi söyledim ısrarla, ancak o zaman cobra ile değiştirelim dediler. Yani adamlara yalvarmazsan hiçbir açıklama gereği duymuyorlar, herhangi bir seçenek sunmuyorlar. Mail atıp yardım istemesem direkt iade edip 340tlye everest fare alıcaktım artık :D

1 sene sonra herhangi bir firma değişim veya iade kabul etmez ne demek abi? Sen hiç logitech kullandın mı? Adamların klavyesini kullanıyorum, garantisi bitmek üzereyken gönderdim hemen yenisini gönderdiler. Ki bu 3 kez falan oldu. Ürün kaliteli değil ama servis ürününün arkasında, sorgulamadan değişim yapıyorlar. Herkes de biliyor logitech garanti servisinin nasıl olduğunu. Ayrıca orada kapı gibi 2 yıl garantilidir yazıyor, tabii ki de iade ve değişim benim hakkım. Bana sadaka mı veriyorlar sanki? Parasını verip aldık bi zahmet gerekeni yapsınlar
Dostum, öncelikle ben 1 sene sonra hiç bir servis kabul etmez demedim yazdıklarımı anlayarak oku, "seninki gibi bir sorunda" kolay kolay etmez dedim, kullanıcı hatası derler dedim.kozmetik olarak yani. Umarım en iyi şekilde problemin çözülür ben teknik servis savunucusu değilim ilk mesajına göre değerlendirme yaptım.

Hocam bakın, ben ürünü gönderdim. Ellerine ulaştı. Teknisyene gitti. (takip ettim sistemde) 1 saat bile geçmeden iade ediniz yazdılar sisteme. Hiçbir neden sunmadan, ürün yok vs bile demediler. Ben mail attım, sadece ürün yok elimizde dediler. Muadil ürün bile teklif etmediler başta. Ben iade edemeyeceğimi söyledim ısrarla, ancak o zaman cobra ile değiştirelim dediler. Yani adamlara yalvarmazsan hiçbir açıklama gereği duymuyorlar, herhangi bir seçenek sunmuyorlar. Mail atıp yardım istemesem direkt iade edip 340TL'ye Everest fare alacaktım artık :D

1 sene sonra herhangi bir firma değişim veya iade kabul etmez ne demek abi? Sen hiç Logitech kullandın mı? Adamların klavyesini kullanıyorum, garantisi bitmek üzereyken gönderdim hemen yenisini gönderdiler. Ki bu 3 kez falan oldu. Ürün kaliteli değil ama servis ürününün arkasında, sorgulamadan değişim yapıyorlar. Herkes de biliyor Logitech garanti servisinin nasıl olduğunu. Ayrıca orada kapı gibi 2 yıl garantilidir yazıyor, tabii ki de iade ve değişim benim hakkım. Bana sadaka mı veriyorlar sanki? Parasını verip aldık bir zahmet gerekeni yapsınlar.

Razer duruma kullanıcı hatası belirtmiş. Kullanıcı hatası durumunda iade almayabilirler. Alma zorunlulukları yok diye biliyorum. Buna rağmen size değişim yapılabileceği denmiş. Buna rağmen siz burada gelip satıcıyı kötülüyorsunuz. Nankörlük var burada. Kendiniz boyayı aşındırıp iade veya değişim deniyorsunuz. Ne kadar mantıklı bu? Çok istiyorsanız Logitech alabilirsiniz.

Hocam boyası atmış, bir mouseyi gönderiyorsunuz, açılıp tamir edilecek birşeyi yok 5 dakikada bakılıp karar verilebilir buna.

Dostum, öncelikle ben 1 sene sonra hiç bir servis kabul etmez demedim yazdıklarımı anlayarak oku, "seninki gibi bir sorunda" kolay kolay etmez dedim, kullanıcı hatası derler dedim.kozmetik olarak yani. Umarım en iyi şekilde problemin çözülür ben teknik servis savunucusu değilim ilk mesajına göre değerlendirme yaptım.
Hocam, 5 dakikalık iş diyorsunuz ama benim bu küçücük sorunumla bile razer Arenadan fazla ilgilendi. Ayrıca arena servisin kendi yazdığı raporda değişim yapılması gerektiği yazıyor, kullanıcı hatası olsa adamlar neden değişim ya da iadeyi kabul etsin? Ben kullanıcı hatası deseler de ücretiyle yaptırırım zaten diyorum, hala beni suçluyorsunuz. Tamam da, hiç kimsennin teknolojik aleti bozulmuyo mu bu nedenlerle? Garanti servisi ücretli veya ücretsiz tamir etmekle yükümlü değil mi? Kaldı ki adamların kendisi kabul etti benim hatam olmadığını, hatam olsa da diyorum ki öderim. Siz anlamıyorsunuz ki.

Razer duruma kullanıcı hatası belirtmiş. Kullanıcı hatası durumunda iade almayabilirler. Alma zorunlulukları yok diye biliyorum. Buna rağmen size değişim yapılabileceği denmiş. Buna rağmen siz burada gelip satıcıyı kötülüyorsunuz. Nankörlük var burada. Kendiniz boyayı aşındırıp iade veya değişim deniyorsunuz. Ne kadar mantıklı bu? Çok istiyorsanız Logitech alabilirsiniz.
Razer sadece bir fotoğrafla öyle bir kanıya varmış olabilir, ben olsam ben de kullanıcı hatası derim. Ben teknik servise gönderdim, adamların kendisi kullanıcı hatası değil dedi. Bana neden kızıyorsun ab,cim? Nankörlük ne alaka? Adamlar gerek ücretiyle gerek ücretsiz bu ürünü tamir etmek zorundalar zaten. Siz hiç hayatınızda iyi servis almadınız mı? Beni neden suçluyorsunuz, atar trip yapıyorsunuz? Ben elimden geleni yapıp parasını vereceğimi söylüyorum, adamlar kabul etmiyor. Sonra muadil ürün öneriyorlar, sonra stokta yok diyorlar. Ben napayım bu durumda? Hayır sanki bilerek farenin boyasını çıkardım. Belki elime ilaç gibi bir şey sürdüğüm için deforme oldu...Ben de neden olduğunu bilmiyorum ki. Üslubunuza bakın, sanki ben burada insanları kendi hatam sebebiyle kazıklamaya çalışıyorum. Yazdıklarımı bir okuyun. Ben gerekirse parasını öderim dedim! Bana inanmıyorsunuz savunduğunuz teknik servisin kendi raporuna da mı inanmıyorsunuz? Sanki adamlar bize iyilikten, canları istediği için iade ya da değişim veriyor. Amcamın oğlu mu? Ya hatalı değilim ya da adamlar uğraşmak istemiyor işte.

Son düzenleme:
Hocam, 5 dakikalık iş diyorsunuz ama benim bu küçücük sorunumla bile razer Arenadan fazla ilgilendi. Ayrıca arena servisin kendi yazdığı raporda değişim yapılması gerektiği yazıyor, kullanıcı hatası olsa adamlar neden değişim ya da iadeyi kabul etsin? Ben kullanıcı hatası deseler de ücretiyle yaptırırım zaten diyorum, hala beni suçluyorsunuz. Tamam da, hiç kimsennin teknolojik aleti bozulmuyo mu bu nedenlerle? Garanti servisi ücretli veya ücretsiz tamir etmekle yükümlü değil mi? Kaldı ki adamların kendisi kabul etti benim hatam olmadığını, hatam olsa da diyorum ki öderim. Siz anlamıyorsunuz ki.
Bak üretici firma açıkca kullanıcı hatası demiş. Satıcı firmada size iyi davranıp gene de değişim olabileceğini demiş. Kullanıcı hatası iken değişim veya iade etmek zorunda değil. Kendiniz kozmetiği bozup yeni ürün istiyorsunuz. Kendinizi çok akıllı sanıyorsunuz. Satıcı sizle ilgileniyor sizde gelin burda kötü diyin vay be. Üzüldüm.

Ben sizi suçlamıyorum siz konuya mesaj yazanların yorumlarını karıştırıyorsunuz bence :)

Ben kendimce kullanıcı hatası gibi duruyor ama buna rağmen arena kabul etmiş dedim. Mouseyi kendi üreten firma kullanıcı hatası derken arenanın değil demesine şaşırdım zaten onu söyledim bende. Boyası giden bir ürüne markanın kendi yedek parçası veya boyası diyelim olmadan müdahale edemezler. Arıza olsa açıp tamir edebilirler. Razer ürünü distribütör ile satıyorsa neden yedek parçasını Türkiyeye gönderemiyor?Onu da düşünmek lazım.

Ben sizi suçlamıyorum siz konuya mesaj yazanların yorumlarını karıştırıyorsunuz bence :)

Ben kendimce kullanıcı hatası gibi duruyor ama buna rağmen arena kabul etmiş dedim. Mouseyi kendi üreten firma kullanıcı hatası derken arenanın değil demesine şaşırdım zaten onu söyledim bende. Boyası giden bir ürüne markanın kendi yedek parçası veya boyası diyelim olmadan müdahale edemezler. Arıza olsa açıp tamir edebilirler. Razer ürünü distribütör ile satıyorsa neden yedek parçasını Türkiyeye gönderemiyor?
Distribütör ile satmıyor, ben size örnek olarak adamlar distribütör ile iletişime geçin diyebilirdi dedim. Kabul etmesine şaşırmış olabilirsiniz ama napayım kabul ettiler yani slkdnflsjdn kabul etmeseler garanti kapsamı dışında deseler de ücretiyle ödemeye razıyım diyorum ama hiçbir seçenek sunmuyorlar. Hayır bi de ürün geçen sene çıktı, üretim durunca bütün fareler nere gitti çok eski bir model de değil... Ben burada destek istiyorum, kendim ne yapabilirim diyorum. Çünkü kimse yardımcı olamıyor. Ben de defolu kullanmak istemiyorum. Ama keşke sormasaydım. Herkes teknik servisten daha iyi bildiğini düşünüp kullanıcı hatası diyo, adamlar kendileri kullanıcı hatası olmadığına dair rapor yazıp gönderdi. Ama burada herkes teknik servisten daha bilgili maşallah :)

Bak üretici firma açıkca kullanıcı hatası demiş. Satıcı firmada size iyi davranıp gene de değişim olabileceğini demiş. Kullanıcı hatası iken değişim veya iade etmek zorunda değil. Kendiniz kozmetiği bozup yeni ürün istiyorsunuz. Kendinizi çok akıllı sanıyorsunuz. Satıcı sizle ilgileniyor sizde gelin burda kötü diyin vay be. Üzüldüm.
Ya sizin sorununuz ne? neden bana hakaret ediyorsunuz şimdi? Kendimi akıllı falan sandığım yok bir çözüm arıyorum. 2 yıl da garantim var. Kendilerinin yazdığı iade ve değişim raporu da var. Raporu ben mi yazdım da bana kızıyonuz? Teknik servis yardım etmek zorunda. Elinde ürün yoksa en kötü muadil ile değiştirmek zorunda. Kuralları ben koymadım ki. Kendi kendime çözüm arıyorum. Böyle bir şeyle daha önce hiç karşılaşmadım. Daha önce kullandığım üründen örnek verdim, onu alsaydınız diyosunuz bu sefer. Pasif agresif cevap verecekseniz cevap vermeyin. Yarcımcı olmayacaksanız lütfen daha fazla yazmayın

Yeni konular

Geri
Yukarı