Arena bilgisayar neden böyle kötü?

Benim Viper Mini'min scroll tıkı bozulmuştu. Aynı raporu verdiler ama ellerinde olmadığını söylediler. Aldığım yere verdikleri raporu göstermemi söylediler. Bende dediklerini yaptım 3 güne yenisi geldi.

Benim Viper Mini'min scroll tıkı bozulmuştu. Aynı raporu verdiler ama ellerinde olmadığını söylediler. Aldığım yere verdikleri raporu göstermemi söylediler. Bende dediklerini yaptım 3 güne yenisi geldi.
Öncelikle cevabın için çok teşekkürler, ben de bana denileni yaptım zaten...Satıcıya raporu gönderdim. Satıcı artık bu ürünü satmıyorum, teknik servis ilgilenir bu konuyla dedi beni teknik servise pasladı. Yani muadil ile değişimi yok, aynı ürünle değişim imkanı yok, para iadesi hiçbir işime yaramaz, ücretli/ücretsiz tamiri de yok. Ama 1 yıl garantisi var. Trajikomik biraz. O nedenle ne yapacağımı bilemedim. Sorununun çözüldüğüne çok sevindim. Umarım sorunsuz kullanırsın. Viper serisinde bu tür sorunlar kronik sanırımm...

Merhaba arkadaşlar, 1 yıl önce Razer Viper Mini mouse aldım daha 1 yıl garantisi var. Maalesef garanti servisi Arena bilgisayar. Sol tıkta, boyada deformasyon var, uzun süreli kullanıma da bağlı değil. Yoksa daha önce fark ederdim ki dediğim gibi daha fareyi alalı 1 yıl oluyor. Başta leke gibi duruyordu, silmeye çalıştım, işe yaramadı. Teknik servise gönderdim. Tamiri mümkün değil, iade ediniz dediler. İade veya değişim raporu verdiler. Ben bu fareyi 339TL'ye almıştım şimdi 3500 TL. Hayır iade alsam, 339TL'ye en kötü farelerden bile alamam. O yüzden maalesef iade benim için bir seçenek değil. Teknik servise bunu söyledim, bu fare modeli artık üretilmiyor yapacak bir şey yok modundalar. Ücretiyle tamir edilmesini teklif ettim, onu da kabul etmediler. Fare çalışıyor bir sorunu yok, sadece boya sorunu var. İade edip zarar neden gireyim? Boya sorununu bile çözmekten acizler. Muadil ürün Razer cobra ile değiştirelim dediler, ama ellerinde o da kalmamış :) Sanırım benim sinirlerimle oynamak istiyorlar. Razer'ın kendi sitesinden Support'a yazdım son çare, belki onlar yardımcı olur diye. Maalesef kullanıcı hatası dediler. Arena tarafından ürünün değiştirilmesi gerektiğini onaylayan bir rapor yazılmış olmasına rağmen. Biri kullanıcı hatası diyor, diğer hayır değiştirilmesi lazım ama değiştiremeyiz al şu parayı git diyor. Satıcı, teknik servise paslıyor. Hepsiburada biz müdahale edemeyiz kafasında. Bu durumda ne yapılır arkadaşlar? Ortada kaldım, sorunlu ürün kullanmaya devam edeceğim herhalde. Paramızla rezil olduk desenize... Daha önce Logitech kullanıyordum, tamam ürünleri çok kaliteli değil ama penta servisin ve Amazon'un gözünü seviyim arkadaşlar.

Eki Görüntüle 2073991

Ekran kartım arızalıydı. 2 kez yollandı garantiye. En son iade edelim dediler 1000TL gibi bir para ediyordu. Değişim istedik kart yok dediler. Değişim seçenek sunmalarını istedik 1650 seçeneği vardı sadece onu aldım. Şansınızı zorlayın. Eğer elinizde dediğiniz rapor varsa değişim yapmak zorundalar. Ben penta bilgisayar ile muhataptım fakat Vatan Bilgisayar fazlasıyla ilgilendi süreçte.

Ekran kartım arızalıydı. 2 kez yollandı garantiye. En son iade edelim dediler 1000TL gibi bir para ediyordu. Değişim istedik kart yok dediler. Değişim seçenek sunmalarını istedik 1650 seçeneği vardı sadece onu aldım. Şansınızı zorlayın. Eğer elinizde dediğiniz rapor varsa değişim yapmak zorundalar. Ben penta bilgisayar ile muhataptım fakat Vatan Bilgisayar fazlasıyla ilgilendi süreçte.
Merhaba, cevabınız için teşekkürler. Yani benim bildiğim bu gibi durumlarda müşteri memnuniyeti için daha iyi bir ürün bile teklif edilebilir. Benim değişim ya da daha iyi bi ürün isteğim yoktu, tamir edilmesi benim için yeterliydi çünkü mouse çalışıyor. Ama kendileri değişim raporu verdi, raporu kullanmak istediğimde ise hem aynı ürün yok hem de muadil ürün yok diyorlar. Garip yani. En son ürünü bu şekilde geri göndermelerini söyledim. Zorlayacak bir durum yok, yapmak istemiyorlarsa yapmıyorlar. Grip tape alıp üstüne yapıştıracağım. Ama bundan sonra arena servisi olan bi ürün almayı tercih etmem. Penta iyidir beni hiç hayal kırıklığına uğratmadı. Sorununuzun çözüldüğüne sevindim. Güle güle kullanın :)

Merhaba, cevabınız için teşekkürler. Yani benim bildiğim bu gibi durumlarda müşteri memnuniyeti için daha iyi bir ürün bile teklif edilebilir. Benim değişim ya da daha iyi bir ürün isteğim yoktu, tamir edilmesi benim için yeterliydi çünkü mouse çalışıyor. Ama kendileri değişim raporu verdi, raporu kullanmak istediğimde ise hem aynı ürün yok hem de muadil ürün yok diyorlar. Garip yani. En son ürünü bu şekilde geri göndermelerini söyledim. Zorlayacak bir durum yok, yapmak istemiyorlarsa yapmıyorlar. Grip tape alıp üstüne yapıştıracağım. Ama bundan sonra arena servisi olan bir ürün almayı tercih etmem. Penta iyidir beni hiç hayal kırıklığına uğratmadı. Sorununuzun çözüldüğüne sevindim. Güle güle kullanın :)

Hocam muadil yok olması için firmanın ürün satışını bırakması lazım. Muadilini isteyerek tekrar yollayın. Eğer yedek fareniz varsa uğraşın derim. Paranın değerli olduğu bir devirdeyiz. Üstüne para vermeden üst bir modelle değişme seçeneğinizin olması gayet güzel. Bu arada penta konusu için teşekkür ederim. RX570 kartımı GTX 1650 ile değiştirdiler. Pentayla alakası yok ama NVIDIA'dan nefret ettim bu kart ile.

Hocam muadil yok olması için firmanın ürün satışını bırakması lazım. Muadilini isteyerek tekrar yollayın. Eğer yedek fareniz varsa uğraşın derim. Paranın değerli olduğu bir devirdeyiz. Üstüne para vermeden üst bir modelle değişme seçeneğinizin olması gayet güzel. Bu arada penta konusu için teşekkür ederim. RX570 kartımı GTX 1650 ile değiştirdiler. Pentayla alakası yok ama NVIDIA'dan nefret ettim bu kart ile.

Merhaba, benim eski ekran kartım GTX 1650 idi, ben çok memnundum vallahi... RTX 4060'a geçtim aşşırı bir fark yaşamadım şahsen. Belki benden kaynaklıdır. Ne şikayetiniz var ki? İşlemcide AMD iyidir ama ekran kartında NVIDIA ile yarışamaz bence. Bir şans verin, beni kaç yıl idare etti o ekran kartı:') emektar vallahi, uzun süre de kullanırsınız... Bu arada tüketici hakem heyetine verdim ve bir anda stokta kalmayan Razer cobra farenin stoğu yenileniverdi inanır mısınız :D Viper minimi normalde bugün geri göndereceklerdi, dün tüketici hakem heyetine başvurduğumu söyleyince bugün arayıp stok geldi gönderelim mi dediler. Aslında onu da kabul etmemek lazımdı da neyse... :)

Merhaba, benim eski ekran kartım GTX 1650 idi, ben çok memnundum vallahi... RTX 4060'a geçtim aşırı bir fark yaşamadım şahsen. Belki benden kaynaklıdır. Ne şikayetiniz var ki? İşlemcide AMD iyidir ama ekran kartında NVIDIA ile yarışamaz bence. Bir şans verin, beni kaç yıl idare etti o Ekran kartı:') emektar vallahi, uzun süre de kullanırsınız... Bu arada tüketici hakem heyetine verdim ve bir anda stokta kalmayan Razer cobra farenin stoku yenileniverdi inanır mısınız :D Viper minimi normalde bugün geri göndereceklerdi, dün tüketici hakem heyetine başvurduğumu söyleyince bugün arayıp stok geldi gönderelim mi dediler. Aslında onu da kabul etmemek lazımdı da neyse... :)

Hocam şöyle anlatayım. Neredeyse aynı seviyelerde olmalarına rağmen 1650'de FPS değerlerim daha düşük. Sürücüsünden nefret ettim. 768p bir ikinci monitörüm var. AMD bunu 4K ayarıyla bana kriter dışı hatası vermeden kullandırıyordu. NVIDIA geçtim kendi çözünürlüğünde bile hata aldığım oldu. Millet diyor yok WattMan hatası. Ama sürücü sıfırlama NVIDIA da yapıyor. NVIDIA ayarları silmiyor sadece. Üst seviye kartları bilemem ama bu iki kart için iki 1650 verseler yine RX570 derim. Bende NVIDIA'nın daha kaliteli olduğuna inanıyordum fakat işin aslı öyle değil bence.

Hocam şöyle anlatayım. Neredeyse aynı seviyelerde olmalarına rağmen 1650'de FPS değerlerim daha düşük. Sürücüsünden nefret ettim. 768p bir ikinci monitörüm var. AMD bunu 4K ayarıyla bana kriter dışı hatası vermeden kullandırıyordu. NVIDIA geçtim kendi çözünürlüğünde bile hata aldığım oldu. Millet diyor yok WattMan hatası. Ama sürücü sıfırlama NVIDIA da yapıyor. NVIDIA ayarları silmiyor sadece. Üst seviye kartları bilemem ama bu iki kart için iki 1650 verseler yine RX570 derim. Bende NVIDIA'nın daha kaliteli olduğuna inanıyordum fakat işin aslı öyle değil bence.
İlk defa böyle bir şey duyuyorum valla, şanssızlık mı desem sizi bulmuş... GTX serisini kullananlar memnun kalıyor genelde. 1650'de ben artık sonlara doğru (değiştirmeden önce) ortalama 200-300 fps alıyodum. Bana hiç bu tür bi hata da vermedi, o yüzden bilmeden yorum yapmak istemem. Gönderilen ürün sıfır ise garip bir durum. Umarım sorununuz çözülür uzun süre sorunsuz kullanırsınız...

İlk defa böyle bir şey duyuyorum vallahi, şanssızlık mı desem sizi bulmuş... GTX serisini kullananlar memnun kalıyor genelde. 1650'de ben artık sonlara doğru (değiştirmeden önce) ortalama 200-300 FPS alıyordum. Bana hiç bu tür bir hata da vermedi, o yüzden bilmeden yorum yapmak istemem. Gönderilen ürün sıfır ise garip bir durum. Umarım sorununuz çözülür uzun süre sorunsuz kullanırsınız...

Vallahi hocam eskiden NVIDIA fanboyuydum. Ona rağmen AMD de böyle rahat hissetmek bana nefret ettirdi. Direk NVIDIA tabanlı bir problem olduğunu düşünüyorum. Çünkü özel çözünürlük ayarı yapmak bile kurtaramadı. AMD driverimdeki ayarları yaptım ama yok. R3 3200G dahili APU'su bile izin veriyor 4K kullanmaya :D

Yeni konular

Geri
Yukarı