Arena Bilgisayar Teknik Servis Sıkıntısı

ahennal

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Dünya
Hepsiburada'dan 3 ay önce arena bilgisayar satış şirketi aracılığıyla almış olduğum Bluetooth'lu kulaklığımda ses problemi yaşıyorum. Servis gönderimi için biraz araştırma yaptım ve arena bilgisayarın sitesine ulaştım mail atmayı düşünmüştüm, sitedeki iletişim kısmından bize mail yoluyla ulaşın yerinden Gmail adresimi yazarak sıkıntımı anlatıp mailimi gönderdim fakat mail kutuma baktığımda bu gönderim yapılmamıştı akşam saatleri olduğu için arayamadım, malum bugün pazar olduğu için müşteri hizmetleri de muhtemelen çalışmıyordur. Sonra Şikayetvar sitesine gidip bu firmayı araştırdım ve okuduğum bütün yorumlarda hiçbir tüketiciyle ilgilenmediklerini, telefonları açmadıklarını, garanti kapsamında olan ürünlere garantisi bitmiş denilerek bakmadıklarını (bende dün kulaklığımın seri nosunu teknik servis sitesine yazıp garanti süresine baktığımda garanti süresi bitmiştir yazıyordu halbuki 2 yıl garanti süresi var ve benim 21 ay daha garanti sürem var), bozuk ürünleri bir şeyi yok diyerek ya da tamir ettik diyerek aynı şekilde yolladıklarını ve bu olayların çok üstüne düşmediklerini gördüm. Bir kişi telefonlara bakmıyorlar email yoluyla ulaşabilirsiniz yazmıştı ama email adreslerini hiçbir şekilde bulamadım ve fark ettim ki işler üst boyuta (tüketici hakem heyeti, mahkeme) gelmeden hiçbir şekilde size dönüş yapmıyorlar. Sizce ne yapmam gerek, ne önerirsiniz? Son olarak bir de arena bilgisayara hiçbir şekilde ulaşamazsam ya da ulaşsam bile yukarıda belirtmiş olduğum problemleri yaşarsam Hepsiburada ile iletişime geçtiğimde bana yardımcı olurlar mı veya bu sıkıntılar yüzünden iade alırlar mı?

(Hepsiburada'nın satış sitesinde de 2 yıl garantili olduğu belirtiliyordu herhangi bir sıkıntı karşısında garantiye yardım ederler veya iade alırlar mı yoksa onları çok ilgilendiren bir olay olmaz ve yardımda bulunamazlar mı?)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı