Vatan Bilgisayar Teknik Servis Süreci

Delected

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Daha yeni aldığım toplama bilgisayarımı daha 8 günlük iken, durup dururken donma arızası dolayısıyla toplattığım Vatan Bilgisayar bayisine sorunu bulmaları için geri götürdüm.

Tabi normal olarak sorunu bulamadıkları için, kasanın ön ses portununda arızasıda olduğundan ötürü toplamda 6 parça olan sistemimi komple servise gönderdiler.

Sistemi 13.11.2016 tarihinde Vatan Bilgisayar'a teslim ettim.
Anakart, RAM ve ekran kartına iade çıktı. Aynısından alma hakkımı kullandım. Kasada tamir edilerek bayiye ulaştı.

Sorun şu ki, işlemci ve harddisk'den hala haber yok. Daha dün ikisine servis giriş mesajı geldi.

Eğer bu kadar beklememin ve mağdur edilmemin meyvesi olarak şikayet etme hakkım var ise şikayette bulunmak istiyorum.

Birde servise girdikten sonra iş günü başlıyor diye bir saçmalık duydum.
Ne yani ? 2 ay servis yolunda yazıp, 3ay keyiflerine göre servise giriş mi yaptı yazıyorlar ?
Bir bilir kişi süreç hakkında hatrı sayılır bi açıklama yaparsa müteşekkir olurum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.
Daha yeni aldığım toplama bilgisayarımı daha 8 günlük iken, durup dururken donma arızası dolayısıyla toplattığım Vatan Bilgisayar bayisine sorunu bulmaları için geri götürdüm.

Tabi normal olarak sorunu bulamadıkları için, kasanın ön ses portununda arızasıda olduğundan ötürü toplamda 6 parça olan sistemimi komple servise gönderdiler.

Sistemi 13.11.2016 tarihinde Vatan Bilgisayar'a teslim ettim.
Anakart, RAM ve ekran kartına iade çıktı. Aynısından alma hakkımı kullandım. Kasada tamir edilerek bayiye ulaştı.

Sorun şu ki, işlemci ve harddisk'den hala haber yok. Daha dün ikisine servis giriş mesajı geldi.

Eğer bu kadar beklememin ve mağdur edilmemin meyvesi olarak şikayet etme hakkım var ise şikayette bulunmak istiyorum.

Birde servise girdikten sonra iş günü başlıyor diye bir saçmalık duydum.
Ne yani ? 2 ay servis yolunda yazıp, 3ay keyiflerine göre servise giriş mi yaptı yazıyorlar ?
Bir bilir kişi süreç hakkında hatrı sayılır bi açıklama yaparsa müteşekkir olurum. Teşekkürler.
Arızalı ürünü Vatan Bilgisayara teslim ettiğin andan itibaren 20 iş günü başlar. Cumartesi günüde iş gününe dahildir ( Bu bilgileri alo 175 tüketici hakları ve Ankara ticaret il müdürlüğünden kesin olarak öğrendim). 21. gün hala haber sonuç yoksa Vatan Bilgisayara gidip iade yada değişim iste eğer sorun çıkarırlarsa direk tüketici haklarına git kesin sonuç alırsın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı