ARGB anakarta her ARGB destekli ürünü takarsak çalışır mı?

• Konuyu başlatan cLaww
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 479
Doğal olarak evet. Bazı fan modellerinde çoklayıcıya gerek kalmadan birbirine bağlayarak tek port ile halledebiliyorsunuz birden çok fanı.
şöyle açıklayayım, benim kasada gamepower'ın 6 adet ARGB fanı bulunuyor, bunların bağlı olduğu bir kontrolcü var ve kumandayla kontrol ediyorum renkleri. argb anakarta geçiş yaparsam ve ileride 240'lık ya da 360'lık radyatör almayı düşünüyorum. fanların kablolarını benim kasadaki fanların kontrolcüsüne bağlasam uyar mı? o kontrolcüyü de anakartın argb portuna taksam.

Şöyle açıklayayım, benim kasada Gamepower'ın 6 adet ARGB fanı bulunuyor, bunların bağlı olduğu bir kontrolcü var ve kumandayla kontrol ediyorum renkleri. ARGB anakarta geçiş yaparsam ve ileride 240'lık ya da 360'lık radyatör almayı düşünüyorum. Fanların kablolarını benim kasadaki fanların kontrolcüsüne bağlasam uyar mı? O kontrolcüyü de anakartın ARGB portuna taksam.
Fanların portu uygunsa neden olmasın. Her ARGB fanın girişi aynı olmayabiliyor. Mesela yakın zamanda aldığım sıvı soğutmanın fanları standart ARGB girişi ile aynı değildi ancak yanında gelen dönüştürücü sayesinden kendi kasamın kontrolcüsüne bağlayabiliyorum. Bu kontrolcüyü de eğer anakartımın ARGB portu olsaydı bağlayabilirdim sıkıntısızca.

Fanların portu uygunsa neden olmasın. Her ARGB fanın girişi aynı olmayabiliyor. Mesela yakın zamanda aldığım sıvı soğutmanın fanları standart ARGB girişi ile aynı değildi ancak yanında gelen dönüştürücü sayesinden kendi kasamın kontrolcüsüne bağlayabiliyorum. Bu kontrolcüyü de eğer anakartımın ARGB portu olsaydı bağlayabilirdim sıkıntısızca.

Teşekkür ederim, sevgili moderatörler konuyu kitleyebilir. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı