ARGB Fan Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Mardinlikağan

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Yeni bir sistem topladım ama ARGB bağlantısı nasıl olmalı karar veremedim.
Anakartımda 2 tane ARGB pin var. Kasada 6 tane fan var 3 tanesi TD500 Mesh kasanın içinden gelen fanlar ben kendim 3 tanede MF120 Halo aldım. Bir de XPG'nin ARGB uzatma kabloları var. 3 tane 8 pinlik 1 tane 24 pinlik. Anakart üzerinden kontrol etmek istiyorum sizce nasıl yapabilirim?

Kasanın fanları ile yeni aldığın fanları çoklayarak bağlaman gerek. Sanırsam onlara özel kablolar satılıyor. Sonra hepsini anakartındaki ARGB bağlantısına bağlamalısın. Eğer kontrolcün varsa kontrolcüne bütün fanları toplayıp kontrolcünden anakarta bağlayabilirsin.

Kasanın fanları ile yeni aldığın fanları çoklayarak bağlaman gerek. Sanırsam onlara özel kablolar satılıyor. Sonra hepsini anakartındaki ARGB bağlantısına bağlamalısın. Eğer kontrolcün varsa kontrolcüne bütün fanları toplayıp kontrolcünden anakarta bağlayabilirsin.

Kontolcüm yok acaba köntölcü önerebilir misiniz? Bütçe siniri yok

Kontolcüm yok acaba köntölcü önerebilir misiniz? Bütçe siniri yok

Önerebileceğim bir kontrolcü maalesef yok. Ben ASUS kasamın kendi kontrolcüsünü kullanıyorum. Xigmatek aldığım fanlarında kendi kontrolcüsü var. Fanları kendi kontrolcülerine bağlamışım. Sonra iki kontrolcüyü birbirine bağlayıp bıraktım. Kumandadan kontrol ediyorum.

Ama Xigmatek önermem çünkü onun kontrolcüsü sadece kendi fanlarını çalıştırıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı