ARGB fan ışıkları yanmıyor

• Konuyu başlatan 0skar
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 4B

0skar

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar. RGB fan olayından fazla anlamam. Elimde solda gördüğünüz 6 pinli 1 adet Gamepower marka ARGB fan var. (Kontrolcüsü yok). Anakart B450 Aorus Pro. SYS fan kısımlarında (3 pinli girişler için uygun olan) boş yer yok. Egzoz RGB olmadığı için onun yerine takayım diyordum. 6 pinli boş yer olmadığından sağ resimdeki gibi bir dönüştürücü aldım. Dönüştürücü çalışıyor 3'lü pini egzozun yerine taktığımda problem olmuyor çalışıyor ama RGB renkler gelmiyor. Anakart üzerindeki tüm girişleri denedim uyanları yakamadım. Nasıl yapılır çözümünü bilen varsa yazabilir mi?

IMG_20201008_200306.jpg

IMG_20201008_200247.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
ARGB bağlantısını yaptınız mı?

Kasa corsair spec delta kendi fanları kendi kablolarına bağlı. Ben egzos fanı söküp rgb takayım diyordum sys fan kısmı boşalacağı için 6 pinli olduğu sebeple dönüştürücü aldım. Egzosun yerine 3 pinliyi taktığımda fan dönüyor ama ışıkları yanmıyor. Diğer ucun takılabileceği yerleri denedim olmuyor.

1602178071739.png

Bu girişi ana karta yapmıyor olabilirsiniz. Kasanın diğer kapağında RGB kontrolcü olabilir.

Kasa Corsair Spec Delta kendi fanları kendi kablolarına bağlı. Ben egzoz fanı söküp RGB takayım diyordum SYS fan kısmı boşalacağı için 6 pinli olduğu sebeple dönüştürücü aldım. Egzozun yerine 3 pinliyi taktığımda fan dönüyor ama ışıkları yanmıyor. Diğer ucun takılabileceği yerleri denedim olmuyor.

Anakart üzerinde VDG yazan 3 pinli yere takacaksınız.

Gigabyte anakartların 3 pinli ARGB led girişleri, arasında boşluksuz 3 pin şeklinde. Fotoğraftaki gibi bir dönüştürücü daha almanız lazım argb kablosu için.
1602178091610.png

ARGB bağlantısını yaptınız mı?

Kasa corsair spec delta kendi fanları kendi kablolarına bağlı. Ben egzos fanı söküp rgb takayım diyordum sys fan kısmı boşalacağı için 6 pinli olduğu sebeple dönüştürücü aldım. Egzosun yerine 3 pinliyi taktığımda fan dönüyor ama ışıkları yanmıyor. Diğer ucun takılabileceği yerleri denedim olmuyor.
Eki Görüntüle 695508

Bu girişi ana karta yapmıyor olabilirsiniz. Kasanın diğer kapağında RGB kontrolcü olabilir.
Bu girişin olduğu yerlere takıyorum onlar yakmıyor. Ona benzer bir yer var oraya da nedense oturmuyor.
Merhaba, 6 pin bulunan FAN normalde kit olarak kendi kontrolcüsü ile satılır.
Arkadaşımd o. 2 adet kendi kullanıyor fazla kalanı ben aldım.
Gigabyte anakartların 3 pinli ARGB led girişleri, arasında boşluksuz 3 pin şeklinde. Fotoğraftaki gibi bir dönüştürücü daha almanız lazım argb kablosu için.
Eki Görüntüle 695509
Bu da dişi ama nasıl kullanacağım ki?

ARGB kablosunu bağladığınız soketin resmini atabilir misiniz? Benim bildiğim Gigabyte anakartlarda o şekilde bir ARGB soketi yok. VDG yazan soket 3 bitişik pinli bir soket.

Yeni konular

Geri
Yukarı