ARGB fan nasıl bağlanır?

yiğit cengiz

Hectopat
Daha fazla  
ARGB 3pinli fan ve fan çoklayıcı alacağım. Fan çoklayıcıya 3 pin gerekiyor anakartta bulunan 4 pinli CHA fan portuna takarsam çalışmasında bir sorun olur mu?
Anakartim ASUS Prime'a 320 MF.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan portuna LED takılmaz. Elinizde kontrolcü var mı?

ARGB 3pinli fan ve fan çoklayıcı alacağım. Fan çoklayıcıya 3 pin gerekiyor anakartta bulunan 4 pinli cha fan portuna takarsam çalışmasında bir sorun olur mu?
Anakartim ASUS Prime'a 320 MF.

Anakarttaki porta fanın enerji soketini bağlayabilirsiniz.
Ayrıca bir ARGB portu var ise ışıkların portunu buraya takabilirsiniz.
Yok ise kontrolcü ve fan çoklayıcı gerekir.

Sizin anakartta RGB/ARGB Header gözükmüyor. ARGB fanların LED'leri için uygun bir kontrolcü gerekiyor.

Sizin anakartta RGB/ARGB header gözükmüyor. ARGB fanların LED'leri için uygun bir kontrolcü gerekiyor.

Peki alacağım kontrolcunun 3 pinli olması gerekiyor degil mi, fanlar 3 pinli.
Kontrolcunun güç bağlantısını yaptıktan sonra anakartta nereye takacağım CHA fan portuna mi?

Fan portuna LED takılmaz. Elinizde kontrolcü var mı?

Hayır alacağım.

Dediğim gibi fan portuna LED takılmaz. Kontrolcüde bulunan kumanda ile kontrol edebilirsiniz. Sizin anakartta LED desteği yok.

Dediğim gibi fan portuna LED takılmaz. Kontrolcüde bulunan kumanda ile kontrol edebilirsiniz. Sizin anakartta LED desteği yok.

Peki kontrolcüyü bir şekilde anakarta bağlayabilir miyim fan renklerini anakarttan kontrol etmek istiyorum.
Olmuyorsa da AM4 bir RGB destekleyen anakart önerir misiniz?

@yiğit cengiz bütçe nedir? Hangi ARGB fanları alacaksınız? Yurt dışı alışveriş imkanınız var mı?

ARGB destekli anakartlar pahalı biraz. Razer ve Corsair'in yazılımdan kontrol edilen kontrolcüleri mevcut.

ARGB destekli olarak Asrock B450 Pro 4 de bakabilirsiniz. Bunlarda destek var. Elbette bütçe de önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı