ARGB fanın renk kontrolü nasıl yapılır?

Fanların bağlantısını doğrudan anakarta yaptıysan anakart yazılımı üzerinden kontrol edebilirsin. Dragon Center / MSI Center / Mystic Light uygulamalarından birisini indir. Daha sonrasında JRAINBOW1 portuna taktıysan JRAINBOW1'e tıkla, JRAINBOW2'ye taktıysan JRAINBOW2'ye tıkla.

1703286339359.png

Anakart: MSI MPG B550 Gaming Plus.

THERMALRIGHT TL-C12C-S X3 (Triple) BLACK 66.17 CFM, 120mm PWM, ARGB ( Kontrolcü yok) Kasa fanı - inventus bu fanı aldım ve taktım. Bunun ARGB kontrolünü nasıl yapacağım?

Bunlarda ARGB soketlerini tek sokete birleştirmek için ya çoklayıcı ya da birbirine bağlanan dişi erkek soketler vardır.
3 fanın soketini tek dişi ARGB'ye düşürdükten sonra görselde işaretli olan soketlerden birisine takıp MSI mystic yazılımı ile kontrol edebilirsin.

1703286663886.png

Bunlarda ARGB soketlerini tek sokete birleştirmek için ya çoklayıcı ya da birbirine bağlanan dişi erkek soketler vardır.
3 fanın soketini tek dişi ARGB'ye düşürdükten sonra görselde işaretli olan soketlerden birisine takıp MSI mystic yazılımı ile kontrol edebilirsin.

Eki Görüntüle 2061924

Ben SYS fan 1, 2, 3 bunlara taktım diğerlerini birleştirdim ve JRAINBOW 1'e taktım fanlar dönüyor ve ARGB yanıyor ama fan hızının ayarını ve rengini nasıl ayarlayacağımı bulamadım şimdi Dragon Center uygulamasını indiriyorum

Fanların bağlantısını doğrudan anakarta yaptıysan anakart yazılımı üzerinden kontrol edebilirsin. Dragon Center / MSI Center / Mystic Light uygulamalarından birisini indir. Daha sonrasında JRAINBOW1 portuna taktıysan JRAINBOW1'e tıkla, JRAINBOW2'ye taktıysan JRAINBOW2'ye tıkla.

Eki Görüntüle 2061923

Sağ ollasın MSI Center'dan yapamamıştım Dragon Center'da yaptım renk ayarlarını falan şimdi fan hızına nasıl ayarlarıım veya şu an verimli çalışıyor mu onu bulmaya çalışıyorum

Son düzenleme:
Sağ olasın MSI Center'dan yapamamıştım Dragon Center'da yaptım renk ayarlarını falan şimdi fan hızına nasıl ayarlarım veya şu an verimli çalışıyor mu onu bulmaya çalışıyorum.
Fan hızını da yine Dragon Center üzerinden ayarlayabilirsin, ama ben bu iş için BIOS'tan HW Monitor sekmesine girip elle ayar çekmeyi daha faydalı buluyorum. Dragon Center'ı fan ayarlaması için kullanmayı pek sevmiyorum. Ama sen bilirsin.

Şu sekmeden özelleştirebilirsin.

1703288038297.png

Fan hızını da yine Dragon Center üzerinden ayarlayabilirsin, ama ben bu iş için BIOS'tan hw monitor sekmesine girip elle ayar çekmeyi daha faydalı buluyorum. Dragon Center'ı fan ayarlaması için kullanmayı pek sevmiyorum. Ama sen bilirsin.

Şu sekmeden özelleştirebilirsin.

Eki Görüntüle 2061933

Ekran Görüntüsü (1152).png

MSI Center'dan baktığım'da böyleydi

BIOS'tan nasıl yapacağım kaç olması lazım ya da otamatiğe falan alınıyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı