ARGB fanlar Prime Z490-A üzerinden nasıl kontrol edilir?

mrtcnck

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar, anakartım ASUS Prime Z490-A. ARGB kasa fanlarım ve işlemci soğutucum var. Bunların hepsini fan kontrolcüsüne bağladım. ASUS Armoury Crate uygulamasını indirdim ama ne anakartı ne de fan ışıklarını kontrol edebiliyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, buradan Asus Aura programını indirip deneyin.

Hocam, buradan Asus Aura programını indirip deneyin.
İşte buradan indirdiğimde armoury crate iniyor uygulama içi cihaz kısmından anakartı seçiyorum bu model desteklenmiyor diyor

Anladım hocam. Buradan bakabilirsiniz. Bazı açıklamalar yapılmış.
Hocam, bir de buradan deneyin. Bu site güvenilir. Endişelenmeyin.

Anladım hocam. Buradan bakabilirsiniz. Bazı açıklamalar yapılmış.
Hocam, bir de buradan deneyin. Bu site güvenilir. Endişelenmeyin.
Maalesef burda da görmedi anakartı acaba ben montaj yaparken hata yapmış olabilir miyim?

Zannetmiyorum hocam. RGB ve ARGB farklıdır. RGB 4 pin ve 12V. ARGB ise 3 pin ve 5V.

Onları doğru yaptığıma eminim asıl konu Asus'un uygulaması üzerinden anakartımın renkleri bile değişmiyor. Çok sıkıntılı bir programı olduğunu düşünüyorum şuanda.

Olabilir hocam. Bir ihtimalle bazı ARGB ürünler yazılım tarafından desteklenmiyor olabilir. Bu işlerden bizim @crazyreign iyi anlar. Buralardaysa yardım eder.

Kasan ve soğutucun nedir?
Armoury Crate'de Addressable RGB diye ayrı bir seçenek olması lazım. Onu değiştirdiğinde değişmediğine emin misin?

Kasan ve soğutucun nedir?
Armoury Crate'de Addressable RGB diye ayrı bir seçenek olması lazım. Onu değiştirdiğinde değişmediğine emin misin?
Kasam Aerocool Aero One Eclipse soğutucum ise aerocool cylon 4 kasada soğutucuda argb destekliyor. Armoury Crate'de anakartımın ışıkları bile değişmiyor. ARGB ile ilgili hiçbir şey görmedim.
Cihazlarım anakartıma tıklıyorum "Bu model şu anda desteklenmiyor." diyor. Aura Efektleri kısmına geliyorum "Lütfen en az bir AURA Sync uyumlu aygıt takın." diyor. Birde anlamadığım şekilde bilgisayarı kapattığımda bile anakart LED'lerinin ışığı açık kalıyor hiç kapanmıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı