ARGB fanlar yazılımdan kontrol edilmiyor

Sherwood995

Hectopat
Merhaba bir hafta önce İtopya'dan aldıgım Technopat four sistemindeki ARGB kasa fanlarını sadece kasa üzerindeki reset switchiyle kontrol edebiliyorum. Kasam Thermaltake S200 ve anakart Gigabyte B650M S2H, fan çoklayıcıdaki PC data kablosunu anakartta d_led soketine takmama rağmen yazılımda görmüyor. Bunlara ek olarak Gigabyte Control Center'da System 1, 0 RPM olarak gözüküyor. Sadece CPU ve System 2'nin hızları gözüküyor bu normal midir? Sorunuma çözüm bulabilirseniz çok sevinirim.

Reset tuşuna basılı tutmam gerekiyormuş anakart kontrol moduna geçirmek için, bilmeyenler için umarım faydalı olur.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    284,6 KB · Görüntüleme: 43
  • WhatsApp Image 2023-11-04 at 14.17.17.jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-04 at 14.17.17.jpeg
    189,2 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
merhaba ben de aynı sistemden aldım. bu öndeki 3 fan kontrolünü anakart'tan yapamıyoruz sanırım. ona da bir çözüm bulabildiniz mi? Arkadaki egzoz fan system 1 yuvasına takılı olduğu için sadece onu görüyor system fan 2 yuvası boş. öndekiler sadece kontrolcüye bağlı.

merhaba ben de aynı sistemden aldım. bu öndeki 3 fan kontrolünü anakart'tan yapamıyoruz sanırım. ona da bir çözüm bulabildiniz mi? Arkadaki egzoz fan system 1 yuvasına takılı olduğu için sadece onu görüyor system fan 2 yuvası boş. öndekiler sadece kontrolcüye bağlı.
Bana gönderdiklerinde rgb kontrolcünün pc data bağlantısı yoktu, pc data kablosunu anakartta d_led soketine bağladıktan sonra kasadaki reset switchine basılı tutarsan rgbleri anakart moduna alabilirsin.

Geri
Yukarı