ARGB Kasayla RGB ledleri kontrol etmek

Bowie

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, başlıkta da belirttiğim gibi "Sharkoon" marka bir ARGB kasa aldım ve kasanın arkasındaki mevcut kontrolcü HUB'u sayesinde reset tuşuna basarak renkleri değiştiriyorum. Anakartım ise MSI B450 Gaming Plus Max modeli. Benim satın alırkenki beklentim anakartımı kontrolcü vasıtasıyla bağlayarak MSI Mystic Light yazılımı ile adreslenebilir ledleri değiştirmekti fakat durumlar böyle değilmiş. Sizlere sorum ise herhangi bir converter/dönüştürücü alarak kabloları anakarta bağlayıp yazılım üzerinden kontrol edebilir miyim veya farklı bir yolla nasıl kontrol edebilirim?

Dosya Ekleri

• 10290240716850.jpg
    10290240716850.jpg
    62,4 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, böyle bir aparat var. Fakat biraz pahalı. Bakabilirsiniz.

Hocam, böyle bir aparat var. Fakat biraz pahalı. Bakabilirsiniz.

Fiyat olarak bir sıkıntım yok ama bu tarz dönüştürücülerde ışık olarak nefes alma modunda ve birkaç mod sıkıntılı diyorlar.
Dönüştürücü işleri biraz pahalı ve çok verimli değil ya.

Dönüştürücü dışında fikriniz var mı acaba? ARGB ve RGB işlerinde yeniyim anakart da RGB olunca sadece ARGB kasa ile kala kaldık.

@Mithat Berhan hocamın da dediği gibi sıkıntı olabilir. Biraz da şans işi. Tavsiyem, bu şekilde devam edin.

Hocam, attığınız ARGB kontrolcü. Fan hızı tamam. Fakat anakartta ARGB Header yoksa, uyumlu olmuyor. Sadece kumanda ile kontrol edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı