Argon kaynakçı maaşları ne kadar?

Bildiğim kadarıyla sanayi tarafında kaynak işçileri az, tahminen yeni zamlarla minimum 14k alır gibi.
Ben daha önce argoncu çalıştırmış bir abiye sordum, minimum 16k, kendini iyi geliştirmişse eli yatkınsa belgesi falanda varsa 17-18k rahat alır demişti. 2-3 gün önce konuştuk.

Teşekkür ederim ama kariyer.net olaylara matematiksel yaklaşıyor. Ortalamasını alıyor yanlış bence.

Ben daha önce argoncu çalıştırmış bir abiye sordum, minimum 16k, kendini iyi geliştirmişse eli yatkınsa belgesi falanda varsa 17-18k rahat alır demişti. 2-3 gün önce konuştuk.

Teşekkür ederim ama kariyer.net olaylara matematiksel yaklaşıyor. Ortalamasını alıyor yanlış bence.
Nerde çalıştığına göre de değişir. Kendini yetiştirmiş, belgeli, işçiliği gerçekten iyi birine 20K bile az gelebilir.

Argon kaynağı normalden daha zor bir iştir, herkese göre değil. Sağlam iş yaptıktan sonra maaşı ve çalışmak istediği yeri kendi belirler diyebilirim.
Ben de öyle yapacağım, çok teşekkürler cevaplar için.

Şu an değil, bundan bi 10 yıl öncesinde savunma sanayine çalışan bir firmada çalışıyordum. Sağlam bir kaynakçı o zamanlar yaptığı işe göre personelin %80'ninden daha fazla para kazanıyordu.
Çok sağolun.

Geri
Yukarı