Arızalı altyapı kablosu için ne yapılmalı?

SukruAli

Yoctopat
Daha fazla  
İntenetim çok yavaş, deli gibi anlık ping sorunum var pingimin en iyi hali bile 80 civarı ki sürekli çok absürt, yazsam inanmayacağınız sayılara fırlıyor. İnternet sağlayıcımı değiştirdim, daha pahalı tarifeler aldım, modemi değiştirdim yine de çözülmedi. Geriye kalan tek seçenek evime gelen altyapı kablolarından biri sıkıntılı gibi duruyor, bunun için kimden yardım alabilirim?

Geçen ay bende aynısını yaptım. 100mbit paket bir anda 50-60mbite düştü ama ping inanılmazdı. Bakır hattan eve gelen kabloyu değiştirince hız ve ping düzeldi şuan.
Ben sıva altı kablo değişimi istediğim için elektrikçi ile anlaştım. Şuan Wifi adaptörle bile 88mbit hız alıyorum.
Bende senin gibi modem değiştim ama çare direk iç tesisat kablosunu değiştirmekte :)

Geçen ay bende aynısını yaptım. 100mbit paket bir anda 50-60mbite düştü ama ping inanılmazdı. Bakır hattan eve gelen kabloyu değiştirince hız ve ping düzeldi şuan.
Ben sıva altı kablo değişimi istediğim için elektrikçi ile anlaştım. Şuan Wifi adaptörle bile 88mbit hız alıyorum.
Yani işi elektrikçi ile hallediyoruz. Peki ne kadar sürede halloldu ve fiyatı neydi?

Yani işi elektrikçi ile hallediyoruz. Peki ne kadar sürede halloldu ve fiyatı neydi?
10m CAT6 kablosunu sıva altından çekti. Eski kabloyu bulması, bulduktan sonra çıkarması bağlaması falan derken 45dk sürdü en fazla. Ama Elektrikçi bizim apartmanın elektrik tesisatını çok iyi bildiği için her şeye tek attı

Geri
Yukarı