Arızalı işlemci PSU'yu bozar mı?

g0kden1z

Centipat
Daha fazla  
RAM
4
SSD veya HDD modeli
320 GB HDD
Ekran kartı
GT 730
Anakart
p5g41c-m lx 3
İşlemci
E6500
Öncelikle selamünaleyküm, benim anakarttım P5G41C-M LX 3 içinde E6500 4 GB RAM vardı. Kuzenimin anakartı arızalandığı için ona anakart olarak P5G41C-M LX aldık 2.el benim kasada deneyip 1 hafta tatilde tatil icin onların yanına gideceğim anakartı 13 Nisanda elime ulaştı, taktım icinde pinler yamulmasın diye E2180 işlemci yollamış, onunla calısıyordu. 10 dk geçti yavaş işlemci diye E6500 işlemcimi kendi kasamdan söküp taktım anakartta 10 dk calıstıktan sonra yanık kokusu geldi kasa direkt kapandı, prizden fişi çektim direkt kendi E2180'i taktım calısmadı. E6500'i taktım calısmadı, kendi kasama taktım enerji vardı çalışmıyordu. PSU kısa devre yaparak çalıştırdım çalışmadı, yeni PSU aldım bu işlemcilerde de çalışmadı sonra o PSU da gitti baska PSU aldım baska işlemci aldım şimdilik sıkıntısız duruyor benim demek istediğim mesela bende E8400 işlemci var diyelim ben bunu Q9650 yapmak istediğimde gelen işlemci bozuk olursa kendi PSU'm bir daha yanar mı vs yardım eder misiniz? Bu konuda oruç oruç 2 gündür bunlarla uğraşıyorum en sonunda kasa çalıştı. Anakartta pinler yamuktu bilgisayarcı buradan kısa devre olmuş dedi iade ettim anakartı.

Yeni konular

Geri
Yukarı