Arızalı PSU nasıl anlaşılır?

farukcay

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarım çalışıyor ama görüntü gelmiyor. Tamire verdim anakartın bozuk olduğunu söylediler. PSU'nun da bozuk olabileceğini, eğer bozuksa yeni aldığım anakartı da bozabileceğini söylediler. Bozuk olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Bilgisayarı indirme için gece açık bırakmıştım. Sabah çalışıyordu ama görüntü yoktu. Yıldırım veya voltaj belirsizliği yüzünden oldu sanırım.

Psu nun sağlamlığını en kolay yoldan farklı sağlam bir psu deneyerek bulabilirsiniz. Kısa devre yapma gibi şeyler kesin olarak psu'nun sağlam olduğunu göstermeyebilir. Psu fazla voltaj verirkende kısa devre yapar sağlam zannedersin ama voltajı fazla olduğu için anakarta zarar verebilir. Bir Ohmmetre varsa Psunun klavuzundaki veya intertetteki voljat değerleriyle kıyaslama yapılabilir.

Merhaba. Bilgisayarım çalışıyor ama görüntü gelmiyor. Tamire verdim anakartın bozuk olduğunu söylediler. PSU'nun da bozuk olabileceğini, eğer bozuksa yeni aldığım anakartı da bozabileceğini söylediler. Bozuk olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Bilgisayarı indirme için gece açık bırakmıştım. Sabah çalışıyordu ama görüntü yoktu. Yıldırım veya voltaj belirsizliği yüzünden oldu sanırım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PSU'nun sağlamlığını en kolay yoldan farklı sağlam bir PSU deneyerek bulabilirsiniz. Kısa devre yapma gibi şeyler kesin olarak PSU'nun sağlam olduğunu göstermeyebilir. PSU fazla voltaj verirkende kısa devre yapar sağlam zannedersin ama voltajı fazla olduğu için anakarta zarar verebilir. Bir ohmmetre varsa PSU'nun kılavuzundaki veya intertetteki voljat değerleriyle kıyaslama yapılabilir.

Voltaj değerlerini ölçtüm. 1 değer hariç tüm değerler normal. Sarı kablo 2 v fazla veriyor bir sıkıntı olur mu? PSU High Power 700W.

Yeni konular

Geri
Yukarı