Arızalı RAM tamir edilir mi?

kerim şentürk

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. MSI GE72 7RD Apache GeForce 1050 laptop sahibiyim. Bir ay önce formattan sonra bilgisayarda hiç almadığım performans düşüşleri almaya başladım. Bunun üzerine tekrar format attım ve bilgisayar 3-5 defa denememe rağmen Windows 10'u bir türlü kuramıyordu. Neyse ısrarla ve araştırmalar neticesinde Windows'u kurdum ancak bu sefer şu herkesin bildiği mavi ekran hatalarını sık sık almaya başladım. Güncellemeler falan işe yaramadı pek. Windows'u 10'u sitesinden tekrar indirip UEFI olarak USB'den kurdum. Başlarda ufak tefek hatalar alırken güncellemelerden sonra şu anda 2-3 saattir hata almıyorum.

Bellek testleri:
Testler sonucunda deneme yanılma yoluyla iki RAM'den(8+8) birinde hata verdiğini öğrenmiş oldum. Araştırmalar sonucunda RAM'i silmeyi denedim, birçok defa. Ancak her defasında bellek testinde aynı RAM'de aynı hatayı verdi. Bilgisayar RAM ve hafızasını görüyor ancak neden hala hata veriyor taramalarda anlamış değilim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

IMG-20190731-WA0011.jpeg
IMG-20190731-WA0020.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Özelliklerde gözükür, ama adresler arızalı olduğu için sürekli mavi ekran alırsınız.
yaklaşık 8 saattir mavi ekran sorunu almıyorum. sadece bellek taramada resimdeki hata çıkıyor.
Hata vermesinin nedeninin RAM olduğuna eminsen düşünecek bir şey kalmadı.
E yani tak çıkar yaparak denedim. Elimde tutmuş olduğum ram de veriyor hatayı. Farklı slota taktığımda da veriyor. Yani slotlarda sağlam. Zamanla düzelir diye umuyorum. Memory86 ile test yapacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı