Arızalı SSD veya RAM ekran kartına zarar verir mi?

harmonica

Decapat
Daha fazla  
Laptopta SSD ve RAM yükseltmesi yapmak istediğimizi ancak bunların arızalı olup olmadığını bilmediğimizi varsayalım. Bu durumda bu iki üründen birisinin ekran kartına zarar verme olasılığı var mıdır? Varsa hangisidir?
Ekran kartına zarar verdiğini düşündüğüm SSD'nin iadesini gerçekleştirdim ancak sorun RAM'de miydi diye düşünüyorum. Eğer ihtimal varsa RAM'in de iadesini gerçekleştireceğim.

Herhangi bir donanıma zarar vermez diye biliyorum eğer arızalıysa PC açılmayabilir eğer 2. SSD veya RAM'ı takacaksanız arızalı olanı okumaz eski RAM'i veya SSD'yi okur.

Bilgisayarda herhangi bir donanımda arıza olduğunda genellikle sorun kendisinde olur, ancak sistemde bir hasara yol açacak olursa bu ya bağlı olduğu hat üzerinde ya da beslemelerde olur. Yani diyelim RAM'lerde bir sorun oldu, gider ve RAM hattının güç beslemelerini yakar gibi.

Bilgisayarda herhangi bir donanımda arıza olduğunda genellikle sorun kendisinde olur, ancak sistemde bir hasara yol açacak olursa bu ya bağlı olduğu hat üzerinde ya da beslemelerde olur. Yani diyelim RAM'lerde bir sorun oldu, gider ve RAM hattının güç beslemelerini yakar gibi.
SSD ve RAM'i taktığım 2 laptopumda da ekran kartı arızası meydana geldi. 2.laptop servisten sıfır olarak yeni verilmişti. SSD varken ekran kartı başlamıyordu, SSD'yi çıkardığımda ise ekran kartı başlıyor ancak random bir zamanda çalışmayı durduruyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı