ARK: Survival Evolved "Assertion Failed" Hatası

Yennefer

Hectopat
Bu sabah ARK: Survival Evolved adlı oyunu satın aldım. İndirdim ve oynamayı denedim fakat olmuyor. Online sunucular kısmına girdiğimde "Fatal Error" veriyor ve oyun kapanıyor. Yerel oynamayı denediğimde ise başka bir hata veriyor ve oyun yine kapanıyor. 3 kez dosyaları doğrulamayı denedim. Oyunu BattleEye Launcher olmadan çalıştırmayı ve BattleEye Launcher'ı silip çalıştırmayı da denedim yine olmadı. Başka bir konuda gördüğüm şeyi yaptım: "Steam>Steam>Ayarlar>Oyun İçi> Oyun İçi Sunucu Tarayıcısı: Azami ping / dakika" bu ayarı 5000'den 250'ye çekmeyi denedim, bu işe yaradı. Online sunucular kısmına girdiğimde artık oyun çökmüyordu fakat bu sefer Yerel oynamayı denediğimde hala çöküyordu. Ne yapmam lazım? Oyunu silip yükleme işini mümkünse yapmayayım çünkü İnternet'im çok iyi olmadığı için oyunu zaten 5 saatte falan indirdim. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ediyor ve iyi geceler diliyorum.

Screenshot_8.png
Screenshot_9.png

Edit: Sunucunun bir tanesine girmeyi denedim, sunucunun modlarını yükledi oyun. Ardından "Katıl" dedim fakat girerken hata verip oyun çöküyor. Yani şu an oyunu hiçbir şekilde oynayamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 adım : steamapps/common/ARK/shootergame/seekfreecontent/maps/TheIslandSubMaps/ ctrl+A bütün oyun maplerini sil
2. olarak : steam üzerinden dosya bütünlük doğrulaması yap
3. dosya bütünlüğü doğruması bittikten sonra steami komple kapat işletim sistemini yeniden başlat , steama login ol oyuna sağ tıkla başlatma seçeneklerine gel bu kodu yaz -norhithread düzelecektir.

iyi forumlar.

1 adım : steamapps/common/ARK/shootergame/seekfreecontent/maps/TheIslandSubMaps/ ctrl+A bütün oyun maplerini sil
2. olarak : steam üzerinden dosya bütünlük doğrulaması yap
3. dosya bütünlüğü doğruması bittikten sonra steami komple kapat işletim sistemini yeniden başlat , steama login ol oyuna sağ tıkla başlatma seçeneklerine gel bu kodu yaz -norhithread düzelecektir.

iyi forumlar.
Geç döndüğüm için özür dilerim. Dediklerini yaptım. Sorunum çözüldü sayılır. The Island haritasına girebiliyorum ama Ragnarok haritası hâlâ hata veriyor. Ragnarok haritasının olduğu sunucularda hata veriyor.
Yardım edecek kimse yok mu? Ragnarok haritasına girdiğimde hala "Assertion Failed" hatası alıyorum.

Son düzenleme:
Geç döndüğüm için özür dilerim. Dediklerini yaptım. Sorunum çözüldü sayılır. The Island haritasına girebiliyorum ama Ragnarok haritası hâlâ hata veriyor. Ragnarok haritasının olduğu sunucularda hata veriyor.
Yardım edecek kimse yok mu? Ragnarok haritasına girdiğimde hala "Assertion Failed" hatası alıyorum.
Bende aynı şekilde hata alıyorum. Ragnarok haritasının olduğu sunucuya katıl dediğim de hata alıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı