Arka amörtisörden gıcırtı sesi geliyor

bayburak

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Aspire 7 5.Nesil Ryzen 5 5500U-RTX3050 4Gb-8Gb-512Gb Ssd-15.6inc-
Merhaba arkadaşlar. Geçen gün tvs Raider 125'imi ilk kez yıkadım sadece alt kısımları yıkadım çamur olmuştu yukarılara su tutmadım motor bloğuna da tutmamaya çalıştım, arka amörtisörün orada ve arka maşanın oralarda fazla çamur vardı o yüzden oralara biraz daha su tuttum ama sonrasında (sanırım amörtisörden geliyor) gıcırtı sesi gelmeye başladı motosiklete oturulduğunda ve hafif zıplandığında da gıcırtı sesi geliyor yoldaki ufak bozukluklarda bile geliyor bunun sebebi nedir? Ne yapmamız lazım?

Hocam bende de geliyor. Temizlik falan da yapmadım. Kilom da aman aman değil yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende de geliyor. Temizlik falan da yapmadım. Kilom da aman aman değil yani.

Bende önceden de azıcık ses geliyordu aslında ama bu kadar değildi. Şu an çıkan ses rahatsız edici seviyede ve yolda giderken ses çıkmıyordu önceden 😐.

Son düzenleme:
@bayburak Birkaç gün daha kullan. Ses geçmezse servise git. Keçesine baktır. Belki çok yakından basınçlı su tuttuysan düşük bir ihtimal de olsa patlatmış olabilirsin.

Bende de dediğin kısımdan aşırı ses geliyor servise gittim yapıyor eve geldigimde tekrar ses çıkarıyor 3 kez gittim en son 2 gün falan ses gelmedi bugün tekrar gelmeye başladı

Bende de dediğin kısımdan aşırı ses geliyor servise gittim yapıyor eve geldigimde tekrar ses çıkarıyor 3 kez gittim en son 2 gün falan ses gelmedi bugün tekrar gelmeye başladı
Hocam biz de gittik. Bi vidayı söküp yağladılar. Sorun çözüldü gibi şu anlık.

Geri
Yukarı