Arka binamda fiber altyapı olmasına rağmen binamda VDSL var

BykEneS

Hectopat
Arka binamda ve tüm caddede fiber altyapı var fakat bizim sokağa girmemişler. Cadde boyunca yeni nesil gri-yeşil renkli Türk Telekom kapakları var yerde. Nasıl bir yol izlersem bizim sokağa da fiber alabilirim? 5 senedir VDSL kullanıyorum, yıllardır altyapım aynı durumda ve hızım artmıyor.

Binadaki yoğunluğa ve kullanıcı sayısına göre geliyor fiber sıralama öyle mesela binanda internet kullanan bir sen varsındır en son gelir binaya ama binanın yarısı int kullanır hemen gelir.

Apartmandaki herkesi tanıyorum neredeyse, herkeste internet var. Ekstra yapabileceğim bir şey yok mu?

Öncelikle FTTH altyapı isteğini dilekçe yazıp kendini vekil tayin edip tüm apartmandaki herkese imzalatıp en yakın Türk Telekom müdürlüğüne teslim et ve dilekçe kayıt numarası al. Ardından LinkedIn ümit bey, BTK, açık kapı. Durmadan Telekom'u taciz et. Sürekli sor sürekli hitiyacın olduğunu belirt. Bu şekilde 1.5 senedir koşuşturmalarımın meyvesini 3 gün önce aldım ve çevremde hiçbir yerde olmayan fiberi tek bizim bina olmak üzere çektirdim. Altyapı tamamlandı ve kablolama kaldı. O da 4-5 güne bitecek. Asla pes etme. Sürekli Telekom müdürlüğüne gidip müdüre sor, altyapı erişim birimine sordur. Bu şekilde er ya da geç kazanırsın.

Öncelikle FTTH altyapı isteğini dilekçe yazıp kendini vekil tayin edip tüm apartmandaki herkese imzalatıp en yakın Türk Telekom müdürlüğüne teslim et ve dilekçe kayıt numarası al. Ardından LinkedIn ümit bey, BTK, açık kapı. Durmadan Telekom'u taciz et. Sürekli sor sürekli hitiyacın olduğunu belirt. Bu şekilde 1.5 senedir koşuşturmalarımın meyvesini 3 gün önce aldım ve çevremde hiçbir yerde olmayan fiberi tek bizim bina olmak üzere çektirdim. Altyapı tamamlandı ve kablolama kaldı. O da 4-5 güne bitecek. Asla pes etme. Sürekli Telekom müdürlüğüne gidip müdüre sor, altyapı erişim birimine sordur. Bu şekilde er ya da geç kazanırsın.
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

Geri
Yukarı