Arka zemin nasıl saydam yapılır?

Photoshop üzerinde kement aracıyla dikkatlice ayıklayacağın görselin yanlarından geçip ayrı katmana çıkarıp arkaplanın katmanını silerseniz transparan görsel elde edebilirsiniz. Ya da arkaplan tek renkse seçim aracıyla 10 saniyenizi alır.

Yazı olarak yazısını şimdi gördüm. Yazı boş bir şeyin içinde mi yoksa bir görselin üstünde mi yazıyor?

Remove Background from Image – remove.bg hocam bu site işinizi görecektir. Yanlis anlamadiysam png istiyorsunuz.
Bu site resim arka zeminin saydam yapıyor galiba. Bana yazının arkası saydam olması lazım.
Yazıların zaten arkası saydamdır. PNG olarak görseli hazırlarsan ve başlangıçta saydam olarak seçtiğinde elinde saydam bir arka plan olur. Onun üzerine ne koymak istersen koyarsın.
Word'de olmuyor ama dediğin şekilde.
Photospace'de oluyor ama oraya da istediğim fontu ekleyemedim.

Eğer kullanılan fontu biliyorsan o font ile yeni dosyada kendin yazıp, dosyayı PNG uzantılı kaydederken transparan seçeneğini işaretlemen ile sorun çözülecektir. Eğer fontu bilmiyorsan ve Photoshop kullanıyorsan klavyeden 'e' tuşuna basıp silgi modundan 'magic eraser' (kısayolu shifte basılı tutarak e tuşuna 2 kere basmak) seçerek arka plandaki düz rengi tıklaman yeterli olacaktır. Şayet arka plan düz renk değil karışık desenli ise@Rosseckx@Rosseckx'in metodunu kullanacaksın.

Geri
Yukarı