Ekran kartı denerken PC'yi bozmak

yalcin4

Femtopat
Daha fazla  
Evet bir eşeklik edip araştırmadan ekran kartımı çıkarıp evde bulduğum en son çalisir durumda olan ekran kartını taktım. Kasanın güç kablosunu taktığımda Power kısmındaki LED ışığı 1 saniyeliğine yanıp söndü. Sonrasında açmaya çalıştığımda bozduğumu fark ettim. Hiçbir şey açılmıyor hiçbir ses gelmiyor fan dönmüyor ışık yanmıyor. RAM'leri çıkarttım geri taktım kabloları kontrol ettim ekran kartını soktum denedim takip geri denedim(eskisini) olmuyor. Yarın tekrar uğraşacağım umarım kökten bozulmamıştır.

Önceki ekran kartım: 7300GT.
Sonradan taktığım: Sanırım GeForce 210 gibi bir şey.

Anakart: ASRock G41M-S3

Belki statik elektrik olmuştur. Güç kablosunu söküp 5-10 saniye güç tuşuna basmayı dener misin?

Temassızlık olsa bile yine de kasaya güç gelmesi gerekmiyor mu?

Her anakart aynı tepkiyi vermiyor. PCI kablosundan kastım 20+4 kablosu. Çıkarırken eli falan değmiş olabilir.

Bütün kabloları ve RAM'leri sokup taktım ancak çok saçma bir şekilde kablolarla ilgisi yokmuş. Power tuşuna basarken yanlışlıkla restart tuşuna bastım ve açıldı. Artık bilgisayarım restart tuşuna basınca açılıyor :)
Ama içimden bir ses hala diğer ekran kartını dene diyor akillanmayacağım galiba.

Bütün kabloları ve RAM'leri sokup taktım ancak çok saçma bir şekilde kablolarla ilgisi yokmuş. Power tuşuna basarken yanlışlıkla restart tuşuna bastım ve açıldı. Artık bilgisayarım restart tuşuna basınca açılıyor :)
Ama içimden bir ses hala diğer ekran kartını dene diyor akillanmayacağım galiba.

Anakartta kabloları yanlış takmış olmayın.

Geri
Yukarı