Arkabraketi olmayan anakart iade edilir mi?

parss11

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Yaklaşık 1 ay önce Vatan Bilgisayar'dan ASUS Prime B450M K adlı anakartı aldım. Anakartı aldığım ilk gün montajını yaparken motherboard backplate denilen kısımın kopuk olduğunu fark ettim fakat önemsemedim. Geçenlerde termal macun değişimi yaparken soğutucu fanı takma esnasında bayağı zorladı. (Zor tutturdum) Vatan PC'ye geri götürsem iade yahut değişim yaparlar mı acaba, sizce ne yapmalıyım? Şimdiden gelecek yanıtlar için teşekkür ediyorum. (Resim temsilidir )

Dosya Ekleri

• ssss.jpg
    ssss.jpg
    17,2 KB · Görüntüleme: 65
Vidaları sökülünce ayrılıyor o parça. O parça hiç yoksa bence iade edin. Ama bir ay da fazla bir süre sorun çıkartma ihtimalleri yüksek.

Konuyu açmadan önce portların ordaki braket sanmıştım. Kullanmaya başlamadan önce gitseydin bir ihtimal ama bu saatten sonra değişim çok zor. Servise yollarlar kartı.

Yaklaşık 1 ay önce Vatan Bilgisayar'dan ASUS Prime B450M K adlı anakartı aldım. Anakartı aldığım ilk gün montajını yaparken motherboard backplate denilen kısımın kopuk olduğunu fark ettim fakat önemsemedim. Geçenlerde termal macun değişimi yaparken soğutucu fanı takma esnasında bayağı zorladı. (Zor tutturdum) Vatan PC'ye geri götürsem iade yahut değişim yaparlar mı acaba, sizce ne yapmalıyım? Şimdiden gelecek yanıtlar için teşekkür ediyorum. (Resim temsilidir )
Asus garanti servisi ile iletişimi geçin ve durumu anlatın. Aynı olay benim de başıma geldi ve servisi arayıp durumu anlattığımda ücretsiz bir şekilde yeni bir arka plaka gönderdiler.

O plaka vidaları çıkartınca çıkıyor. Belki kasanın ya da kutunun bir yerinde kalmıştır. Plakasız o soğutucuyu takman biraz zor çünkü 😀

Olmazsa servise durumu anlat sana bir tane arka plaka yollasınlar. Anakartı servise yollamana bile gerek yok. 5-10 liralık parça için de uğraştıracaklarını sanmıyorum.

Geri
Yukarı