Stoklarda olmayan ürün nasıl iade edilir?

Nab

Decapat
Daha fazla  
Bundan 1 yıl önce kablosuz mouse almıştım.
Aldığımdan beri sorunsuz kullanıyordum lakin kablosuz çalışma özelliği bozulana kadar. (benden kaynaklı olmayan bir sebepten).

Ürünü garantiye gönderdim tamir edemediler, ellerinde ürün aynısı veya muadili olmadığı için iade edememişler. Bir mektup yazmışlar mektupla beraber aldığım yerden değişim talep edebileceğim söylendi.
Lakin n11 satıcısıda aynısını söyledi "elimizde aynı ürün yoktur diye" ürünü 1150TL'ye almıştım şimdi 2000TL+ fazla bir fiyata sabit. Değişim için ne yapabilirim?

Son düzenleme:
Ücret iadesi yapalım diyorlar.

Diyemezler hocam, tüketici hangi hakkını seçerse satıcı uygulamak zorunda. Elinde ürün yoksa temin edecek, edemezse benzer ürün bulacak.
Haklarınızı öğrenip satıcı ile tekrar konuşun, kabul etmezlerse tüketici hakem heyetine e-Devlet üzerinden başvurabilirsiniz. Başvururken durumu anlatıp, elinizdeki raporu ve faturanızı eklemeniz yeterli olur.
Bana sorarsanız satıcıyı darlayın THH'ye başvuracağınızı belirtin, geri adım atmazlarsa işinizi görecek bir üst mouse için 500-600 TL fiyat farkı teklif edip ortayı bulmaya çalışın. Yani zararınızı minimumda tütün. Satıcı hiç yardımcı olmazsa THH başvurunuzu yapın bırakın onlar uğraşsın.

GARANTİ BELGESİ YÖNETMELİĞİ

Tüketicinin diğer hakları
MADDE 9 – (1) Tüketicinin, ücretsiz onarım hakkını kullanması halinde malın;
A) Garantisüresi içinde tekrar arızalanması,
B) Tamiri için gereken azamisürenin aşılması,
C) Tamirinin mümkün olmadığının, yetkiliservis istasyonu, satıcı, üretici veya ithalatçı tarafından bir raporla belirlenmesi,
Durumlarında; tüketici malın bedel iadesini, ayıp oranında bedel indirimini veya imkan varsa malın ayıpsız misli ile değiştirilmesini satıcıdan talep
Edebilir. Satıcı, tüketicinin talebini reddedemez. Bu talebin yerine getirilmemesi durumunda satıcı, üretici ve ithalatçımüteselsilen sorumludur.

Diyemezler hocam, tüketici hangi hakkını seçerse satıcı uygulamak zorunda. Elinde ürün yoksa temin edecek, edemezse benzer ürün bulacak.
Haklarınızı öğrenip satıcı ile tekrar konuşun, kabul etmezlerse tüketici hakem heyetine e-Devlet üzerinden başvurabilirsiniz. Başvururken durumu anlatıp, elinizdeki raporu ve faturanızı eklemeniz yeterli olur.
Bana sorarsanız satıcıyı darlayın THH'ye başvuracağınızı belirtin, geri adım atmazlarsa işinizi görecek bir üst mouse için 500-600 TL fiyat farkı teklif edip ortayı bulmaya çalışın. Yani zararınızı minimumda tütün. Satıcı hiç yardımcı olmazsa THH başvurunuzu yapın bırakın onlar uğraşsın.
Tavsiyeniz için sağ olun.
Bu arada ücretsiz onarım hakkımı kullanamadım çünkü tamir edemediler. 🥲

Geri
Yukarı