Arkadaş ilişkilerimiz nasıl geliştirebilirim?

Edmond dantes

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Dijital Tasarımcı
Arkadaş ilişkilerim şu sıralar pek bir kötü sorunun bende olduğuna inanıyorum. Ben kendimi gözlemlediğimde sessiz pek konuşmayan sakin biri olarak görüyorum. Bunun sonucu olduğuna da inanıyorum. Arkadaşlarımdan ise şöyle yorumlar alıyorum rahat olmadığım, kendimi çok kastığım ve egomun da olduğu yorumunu alıyorum. Bunların rolü vardır elbet ama ben bunların dışında pek sosyal biri de değilim beceremiyorum. Evcimenim. Kendimi nasıl törpüler, nasıl düzeltebilirim?

Bence gerektiğinde konuşun. Ayrıca o ortam size belki de uygun değildir. Kafa dengi insanlar olmadığı için bazen insanın kendi kendisiyle içinden konuştuğunu düşünüyorum. Ayrıca kasmayın, iyi olduğunuz konularda fazla övünmeyin ancak yeri geldiğinde övünmeyi unutmayın.

Kendin ol, yeterince samimi ol, yeterince yakın ol yeter. Fazlasını da yapma azını da yapma:) Yalnız şunu sakın unutma, herkesle arkadaş olmak zorunda değilsin. Sana uyan kişilerle ol bu sana yeter;)

Arkadaş ilişkilerim şu sıralar pek bir kötü sorunun bende olduğuna inanıyorum. Ben kendimi gözlemlediğimde sessiz pek konuşmayan sakin biri olarak görüyorum. Bunun sonucu olduğuna da inanıyorum. Arkadaşlarımdan ise şöyle yorumlar alıyorum rahat olmadığım, kendimi çok kastığım ve egomun da olduğu yorumunu alıyorum. Bunların rolü vardır elbet ama ben bunların dışında pek sosyal biri de değilim beceremiyorum. Evcimenim. Kendimi nasıl törpüler, nasıl düzeltebilirim?
Ortama girdiğinizde gerektiğinde konuşun insanları bozmayın başkası gibi davranmayın ama benden sana bir tavsiye arkadaşlarımla aram iyi olsun diye ortam olsun diye sigara alkol ve türevlerine başlama iyi arkadaşlar bul.

İlk olarak sevgiden bahsetmek istiyorum ne kadar adı arkadaşlık da olsa onların sana sevgi hissettirdiğini hissediyorsan arkadaşsınız demektir, herkes gibi sende içine kapanık biri olabilirsin bu kötü bir şey değildir ama bazen içine kapanık olmaktansa sorunlarını veya güzel şeyleri arkadaşlarınla da paylaşabilirsin bu aranızdaki uzlaşımı ve enerjiyi de arttırır. Kendini soeunlu olarak da görme herkes çok konuşkan olacak diye bir şey yok çok konuşmuyorsundur ama hareketlerinle orada olduğun bellidir ya da orada olduğunu hissetirmen ama eğer orada mutluysan önemli olan bu. Egoya gelirsek ego kavramk çok genişdir sen birine hava atmak için ego tavrını kullanıyorsan bu kötüdür ve iticidir veya her konuda ben üstün gelirim tavrı da egoya girer ve yanlış düzeltilmesi gereken bir tavır diye düşünüyorum yoksa insanlar bu tavırlardan pek hoşlanmayabilir şöyle ki her ego da çekilmez ve kötü olacak diye de bir şey yok kimseye zararı yoksa ve kendini de yormuyoesa bu durum. Bence ilk olarak arkadaşlarınla buluştuğunda sana karşı olan hareketleri senin de onlara karşı olan hareketlerini irdele konuşmalara katıl açıl birlikteliği arttırmış olursun ve en önemlisi senin orada mutlu olman bunu unutma.

Bence nevrotik zihin bozukluğu olabilir. Ne olur ne olmaz hayatın boyunca debeleneceğine hastaneden bir psikiyatrist randevusu al. Tüm sorunun kaynağı elinde olmayan düşünce kontrol bozukluğu olabilir.

Geri
Yukarı