Arkadaşım AMD ekran kartı kullananların 2-3 yıla pişman olacağını söylüyor

He de geç 4K zaten oynanmaz o kart ile kartın olayı 1080p AMD kartlara yıllardır öyle böyle dediler halen bir şekilde buralara kadar geldi ve FSR'ı geliştirdikçe daha iyi olacaklar
Takma keyfine bak mis gibi kart.

Dün akşam AMD Ryzen 5 5500, AMD Radeon RX6600 sistem satın aldık ve sınıf arkadaşım, 2-3 yıl sonra ısı problemleri yaşayacağımı, pişman olacağımı ve 4K oyun oynayamayacağımı söyledi. Hangi kaynağa dayanarak bunu söylüyorsun diye sorduğumda ise birinden duyduğunu söyledi. O kişinin hangi ekran kartını kullandığını sordum, RX5600 XT diye cevap verdi. Daha bilgisayar elime ulaşmadı, kargoda. Bu arkadaşın dediği doğru mudur? Yıllar sonra AMD kullandığıma pişman olur muyum?

Not: Hayatımda ilk defa AMD işlemci ve AMD ekran kartını kullanacağım.
6 yıldır RX580 kullanıyorum. 1 kez olsun hata vermedi. Arkadaşına gül geç.

Olum bugün herhangi bir NVIDIA kartın 3 yıl sonra halen 4K oyun oynatabileceğini kim garanti edebilir ki...

Bak AMD alıcam sırada kart olarak, ama Wattman verirse seni bulurum....
Sistemi lagırt lugurt powerdan kapatmaz ya da zırt pırt elektrik kesintisi yemezsen de wattman yersen beni de bul kardeşim lol

Afedersin yprak gibi driverla linuxta bile windowsta hangi oyunda ne performans alıyorsam ona yakın performans alıyorum. AMD ile Nvidia ekran kartını ayıran şey AMD driverlarının meşakkat istiyor olmasıdır. Stabil çalışan driver'ı buldun mu yapışacaksın, hemen öyle aaa yeni driver çıkmış atlamayacaksın. Ayarlarını deneme yanılmayla sisteme en optimize hale getirmen gerekli. Dolayısıyla driver konusunda AMD'nin 2 tık önünde olan Nvidia tutuluyor. Keşke şu driver işini de bir düzeltseler...

Son düzenleme:
Sistemi lagırt lugurt powerdan kapatmaz ya da zırt pırt elektrik kesintisi yemezsen de wattman yersen beni de bul kardeşim lol

Afedersin yprak gibi driverla linuxta bile windowsta hangi oyunda ne performans alıyorsam ona yakın performans alıyorum. AMD ile Nvidia ekran kartını ayıran şey AMD driverlarının meşakkat istiyor olmasıdır. Stabil çalışan driver'ı buldun mu yapışacaksın, hemen öyle aaa yeni driver çıkmış atlamayacaksın. Ayarlarını deneme yanılmayla sisteme en optimize hale getirmen gerekli. Dolayısıyla driver konusunda AMD'nin 2 tık önünde olan Nvidia tutuluyor. Keşke şu driver işini de bir düzeltseler...
Ahahahah o kadar para verecem, bı de driver mi arayacam ahahahah :D

Merhaba, ben yıllardır AMD kombinasyonlu PC kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım, ısınma sorunu genelde yanlış kasa seçiminden ve yetersiz soğutmadan kaynaklanır. Herşeyi tastamam yapamayabiliriz ama bu iki unsura dikkat edebilirseniz sorunsuz bir 5-10 yıl olur. Saygılarımla.

Elimde RX6800 var hocam, 4K kartı fakat 4K için uygun olmadığını düşünüyorum zira ben 2K oynuyorum ve ortalama olarak RDR2 Ultra/Custom ayarlarda 80/90 FPS almaktayım.

Sistemim de profilde bakıp karar verirsiniz. Sorun olarak şu ana kadar herhangi bir şey yaşamadım.

O arkadaşına acil ulaşmamız lazım o paraya 4K oyun açan ekran kartı hangisiymiş hemen alalım.

......

Dün akşam AMD Ryzen 5 5500, AMD Radeon RX6600 sistem satın aldık ve sınıf arkadaşım, 2-3 yıl sonra ısı problemleri yaşayacağımı, pişman olacağımı ve 4K oyun oynayamayacağımı söyledi. Hangi kaynağa dayanarak bunu söylüyorsun diye sorduğumda ise birinden duyduğunu söyledi. O kişinin hangi ekran kartını kullandığını sordum, RX5600 XT diye cevap verdi. Daha bilgisayar elime ulaşmadı, kargoda. Bu arkadaşın dediği doğru mudur? Yıllar sonra AMD kullandığıma pişman olur muyum?

Not: Hayatımda ilk defa AMD işlemci ve AMD ekran kartını kullanacağım.

İşlemcisi çok iyi bende R5 5600X var on numara işlemci ekran kartı için bir sıkıntı olmaz ve NVIDIA da 4K oynuyorsunda AMD de neden oynayamıyor sun? Öyle bir şey yok sorun olmaz.

Geri
Yukarı