Arkadaşım beni kullanıyor

Çocuğun yaptıklarını söyleyip yüzüne mi vursam daha iyi olur yoksa ilişikimi direk kesmek mi hocam? İlişikiyi direk kesmek biliyorsunuz, sıkıntılı biraz.

Yaptılarını yüzüne vurman kötü olabilir direk küsebilirsin düzelene kadar yani ben böyle yapardım.

Ama sen bilirsin.

Hatta biz biraz daha yakın arkadaş olunca kıskandılar ama yakın arkadaşı olmak = ölüm.
Hocam keşke sizin dediğiniz gibi olsa. Ben bu çocukla 2 yıla yakın bir süredir arkadaşım, bana iyi yanıda dokundu kötü yanıda. Çocukla zaten ailelerimiz tanışıyor, o kadar kolay ilişkimi kesemiyorum ve 1.5 2 sene sonra taşınacağız. Bu senede lise son senem, bitince bir daha görüşmeyeceğiz. Ya bir şey yaparak kendimden soğatacağım ya da bekleyeceğim. Ben anında ilişikimi kesemiyorum ve o kadar uzun arkadaşlık yaptıysak. Bende farkındayım bana ne tür zararının olduğunun.

Bağlantınızı kesin hocam. Zaten arkadaş bulunur.

Yapacağın şey çok basit dostum. Yalnız kalmaktan korkma, insan yalnız kalmayı öğrendi an kimseye eyvallahı kalmıyor. Hiç kimse onu bir daha kıramıyor. Çocukla iletişimini kes, mesajlarına bakma, arama, sorma, telefonunu açma. Artık rahatsız edecek raddeye gelirse hala seni salmazsa yüzüne açık açık bu yazdıklarını söyle ve artık arkadaş olmak istemediğini söyle ona. Sonrasında baktın yalnızlığa alışamadın, yalnız olmayı başaramadın yeni birileri ile tanışmaya zorlarsın kendini. Emin ol şuan yaşadığın rezil durumdan iyidir, dost acı söyler kardeşim.

Bağlantınızı kesin onunla.

Bugün sevgilisiyle konuştum, sevgilisi bile beni haklı buldu. Galiba bugün 2 yıllık eziyetin sonuna geldim. Olay kesinleşince buraya yazacağım.

Hallettim, yardımcı olan herksese teşekkürler. Sayenizde hayatımdan gereksiz biri çıktı.

Çocuk özür diledi, yine hayır diyemedim barıştık. Artık soğuk davranıp kendimden uzaklaştırmam mı gerekiyor?

Son düzenleme:
İfadeler: lty
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…