Arkadaşım beni kullanıyor

Çocuğun yaptıklarını söyleyip yüzüne mi vursam daha iyi olur yoksa ilişikimi direk kesmek mi hocam? İlişikiyi direk kesmek biliyorsunuz, sıkıntılı biraz.

Yaptılarını yüzüne vurman kötü olabilir direk küsebilirsin düzelene kadar yani ben böyle yapardım.

Ama sen bilirsin.

Hatta biz biraz daha yakın arkadaş olunca kıskandılar ama yakın arkadaşı olmak = ölüm.
Hocam keşke sizin dediğiniz gibi olsa. Ben bu çocukla 2 yıla yakın bir süredir arkadaşım, bana iyi yanıda dokundu kötü yanıda. Çocukla zaten ailelerimiz tanışıyor, o kadar kolay ilişkimi kesemiyorum ve 1.5 2 sene sonra taşınacağız. Bu senede lise son senem, bitince bir daha görüşmeyeceğiz. Ya bir şey yaparak kendimden soğatacağım ya da bekleyeceğim. Ben anında ilişikimi kesemiyorum ve o kadar uzun arkadaşlık yaptıysak. Bende farkındayım bana ne tür zararının olduğunun.

Selam. Benim şu an 1 tane arkadaşım var, onun harici hiçbir şekilde arkadaşım yok. Ben arkadaşım için çoğu zaman maddi sıkıntıya girdim, mantalitem çöktü. Bu arkadaşımın sevgilisini bende tanıdığımdan dolayı konuşmalarımız oluyor. Bu sevgilisiyle kavga ettiği zaman bana 2 defa suç yani iftira gibi bir şey attı. Bana yanlış anlatmıştı, sevgilisine sorduğum da ise bana doğruyu söyledi. Kendisi kötü bir şey yapıyordu ve bana iftira atıyordu. Onun harici bana en yakın arkadaşımsın gibi kelimeler kullanmasına rağmen bariz bir şekilde bana bir şeyini anlatmıyordu, kendisine edit tarzı bir şey yapıp "derdimi anlatacağım kimse olmadığından dolayı kendi kendime konuşuyorum" deyip bana atıyordu. Onun harici buluştuğumuz da yine benim maddi durumum daha iyi olduğundan ben almıştım alacağımız çoğu şeyi, ardından reyondan bir şey aldım canım çektiği için, paranın eksik çıktığını biliyordum fakat almıştım arkadaşım öder diye. O kadar şeyi ben aldım küçük bir şeyin lafını yapmıyacağını düşünüyordum yaptı, cebinde parası olmasına rağmen. Maddi olarak bir şey yapmasına gerek yok ama onun harici bana bir şeyini vs anlatmıyor, bir olay olduğu zaman bana suç atıyordu. Sevgilisinin de en yakın erkek arkadaşıyım, onunla konuşmamı da kıskanıyor, kötü amaçla bakmadığımı bildiği halde. Kendimi kullanılıyormuş gibi hissediyorum, insanlara hayır diyemediğim içinde öylece kaldım, bir şey yapamıyorum ve tek arkadaşım O, başka arkadaşım yok. Ne yapmam lazım?
Bağlantınızı kesin hocam.😁 Zaten arkadaş bulunur.

Selam. Benim şu an 1 tane arkadaşım var, onun harici hiçbir şekilde arkadaşım yok. Ben arkadaşım için çoğu zaman maddi sıkıntıya girdim, mantalitem çöktü. Bu arkadaşımın sevgilisini bende tanıdığımdan dolayı konuşmalarımız oluyor. Bu sevgilisiyle kavga ettiği zaman bana 2 defa suç yani iftira gibi bir şey attı. Bana yanlış anlatmıştı, sevgilisine sorduğum da ise bana doğruyu söyledi. Kendisi kötü bir şey yapıyordu ve bana iftira atıyordu. Onun harici bana en yakın arkadaşımsın gibi kelimeler kullanmasına rağmen bariz bir şekilde bana bir şeyini anlatmıyordu, kendisine edit tarzı bir şey yapıp "derdimi anlatacağım kimse olmadığından dolayı kendi kendime konuşuyorum" deyip bana atıyordu. Onun harici buluştuğumuz da yine benim maddi durumum daha iyi olduğundan ben almıştım alacağımız çoğu şeyi, ardından reyondan bir şey aldım canım çektiği için, paranın eksik çıktığını biliyordum fakat almıştım arkadaşım öder diye. O kadar şeyi ben aldım küçük bir şeyin lafını yapmıyacağını düşünüyordum yaptı, cebinde parası olmasına rağmen. Maddi olarak bir şey yapmasına gerek yok ama onun harici bana bir şeyini vs anlatmıyor, bir olay olduğu zaman bana suç atıyordu. Sevgilisinin de en yakın erkek arkadaşıyım, onunla konuşmamı da kıskanıyor, kötü amaçla bakmadığımı bildiği halde. Kendimi kullanılıyormuş gibi hissediyorum, insanlara hayır diyemediğim içinde öylece kaldım, bir şey yapamıyorum ve tek arkadaşım O, başka arkadaşım yok. Ne yapmam lazım?
Yapacağın şey çok basit dostum. Yalnız kalmaktan korkma, insan yalnız kalmayı öğrendi an kimseye eyvallahı kalmıyor. Hiç kimse onu bir daha kıramıyor. Çocukla iletişimini kes, mesajlarına bakma, arama, sorma, telefonunu açma. Artık rahatsız edecek raddeye gelirse hala seni salmazsa yüzüne açık açık bu yazdıklarını söyle ve artık arkadaş olmak istemediğini söyle ona. Sonrasında baktın yalnızlığa alışamadın, yalnız olmayı başaramadın yeni birileri ile tanışmaya zorlarsın kendini. Emin ol şuan yaşadığın rezil durumdan iyidir, dost acı söyler kardeşim.

Bugün sevgilisiyle konuştum, sevgilisi bile beni haklı buldu. Galiba bugün 2 yıllık eziyetin sonuna geldim. Olay kesinleşince buraya yazacağım.

Hallettim, yardımcı olan herksese teşekkürler. Sayenizde hayatımdan gereksiz biri çıktı.

Çocuk özür diledi, yine hayır diyemedim barıştık. Artık soğuk davranıp kendimden uzaklaştırmam mı gerekiyor?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı