Arkadaşım ciddi olamıyor

P4L

Picopat
Daha fazla  
Hani bir şey yapmak için karar alırsınız veya yapmak istersiniz ve arkadaşınıza anlatırsınız o da size der ki: aynen, sen yapamazsın, vs. Tam bu kafada bir arkadaşım var. İlk zamanlar takılıyordum ben de şakaya alıyordum olayı kendimle şaka yapıyordum ama artık suyu çıktı. Sürekli dalga geçiyor. Uyarıyorum ama yine devam ediyor. Başkalarına karşı da öyle davrandığı oluyor diye biliyorum. Ne yapmalıyım?

Hani bir şey yapmak için karar alırsınız veya yapmak istersiniz ve arkadaşınıza anlatırsınız o da size der ki: Aynen, sen yapamazsın, vs. tam bu kafada bir arkadaşım var. İlk zamanlar takılıyordum ben de şakaya alıyordum olayı kendimle şaka yapıyordum ama artık suyu çıktı. Sürekli dalga geçiyor. Uyarıyorum ama yine devam ediyor. Başkalarına karşı da öyle davrandığı oluyor diye biliyorum. Ne yapmalıyım?

Yapacağin en iyi şey onunla bir daha görüşmemek olur oyle arkadaştan hayır gelmez hatta hayatını bile kötü etkiler senin.

Uyarmanıza rağmen davranışlarını değiştirmiyorsa uzaklaşın. Başka çare yok.
Yapacağin en iyi şey onunla bir daha görüşmemek olur oyle arkadaştan hayır gelmez hatta hayatını bile kötü etkiler senin.
İkinci kez daha durumu değerlendireceğim hocam. 4 yıldır yakın arkadaşız yani. Belki ben yanlış anlamışımdır durumu diye. Tekrar yaparsa buna benzer birşey veya yaparsa direkt uyaracağım rahatsız oluyorum diye buna rağmen yaparsa aramıza biraz mesafe koyarım, olması gereken bu sanırım. Tekrar dediğim gibi belki ben yanlış anlamışımdır onun demek istediği o değildir. Önce ki uyarışımda tam olarak rahatsız olduğumu söylemedim veya ifade etmemiş olabilirim diye şimdi tekrar uyaracağım müsait zamanda bu konudan dolayı rahatsız oluyorum diye. Buna rağmen yaparsa en başta dediğim gibi direkt uyaracağım. Yine devam ederse aramıza biraz mesafe koyarım. Dediğim gibi olması gereken bu sanırım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı