Ciddi olamıyorum

Ben gülmüyorum kimseye, sadece konuştukları zaman bir şey anlamıyorum, ciddi olarak dinleyemiyorum.

Suç mu işliyorum bilemiyorum ama yapacak bir şeyim yok.

Karşındakini anlamamak var, anlamak istememek var, ciddiye alamamak var. Ama en nihayetinde ortada bir sorun var. Ciddiye almadığın insanlarla niye arkadaşlık ediyorsun mesela. Veya en yakınlarını niye ciddiye alamıyorsun gibi.

Karşındakini anlamamak var, anlamak istememek var, ciddiye alamamak var. Ama en nihayetinde ortada bir sorun var. Ciddiye almadığın insanlarla niye arkadaşlık ediyorsun mesela. Veya en yakınlarını niye ciddiye alamıyorsun gibi.
Sevdiğim insanlara canım feda ama, zihnim meşgul oluyor hep.

Aynı durum bende de var müdür beni odasına çağrıp ciddi bir şey konuştuğunda kahkaha atasım geliyor ve gülüyorum. Fakat bundan rahatsız değilim gayet eğelenceli sen de iyi yönünden bakmalısın dostum.

Hoca tam bize dalacak okulda yakalandık neyse adamın 3 tane davası var -öğrenci dövmekten bunlar devam edenler- sen git kahkayayı patlat sorma be zor kurtulduk.

Hepimiz aynı evrelerden geçtiğimiz için evet.

Bu dediğin zengin insanla bir fakir insana aynı evrelerden geçiyorsun demek gibi. Her ikisi de insan, her ikisi de anne karnından çıkma, her ikisi de belli bir süre yaşayıp ölüyor, her ikisi de yemek yiyebiliyor lakin birisi 2 günde bir yemek yiyebilirken birisi arkasında 1 kilogram yemek atığı bırakıyor. birisi yardımsız kendi başına ölümünü beklerken diğeri en lüks tedavileri ve yardımları alıyor...

Sevdiğim insanlara canım feda ama, zihnim meşgul oluyor hep.

Bu bambaşka birşey, psikolojik sorunların belirtisidir.
Bu dediğin zengin insanla bir fakir insana aynı evrelerden geçiyorsun demek gibi. Her ikisi de insan, her ikisi de anne karnından çıkma, her ikisi de belli bir süre yaşayıp ölüyor, her ikisi de yemek yiyebiliyor lakin birisi 2 günde bir yemek yiyebilirken birisi arkasında 1 kilogram yemek atığı bırakıyor. birisi Yardımsız kendi başına ölümünü beklerken diğeri en lüks tedavileri ve yardımları alıyor...

Bu her ikisinin kişiliğinin de aynı etmenlerden etkilendiği gerçeğini değiştirmiyor malesef.

Bu sorun bende de var ve mükemmel olay.
Örneğin yalan söylemem gerekiyor normalde de güldüğüm için yalan olduğunu anlamıyorlar :D.

Kanka sen yanlış anlamışsın olayı :D ha bu arada bende de aynı durum var müdür ve öğretmen gibi gereksiz ciddi ve huysuz kişilerle konuşunca bayağı kötü bir durum fakat yakınlarınla veya arkadaşlarınla ciddi bir şey konuşurken gülüyorsun ve herkes gülmeye başlıyor gayet eğlenceli şeyler ortaya çıkıyor :D.

Geri
Yukarı