Arkadaşımı nasıl mutlu edebilirim?

Beraber Netflix Party aracılığı ile film/dizi izleyebilirsiniz(ben sevgilimle yapıyorum çok iyi oluyor), beraber oyun oynayabilirsiniz, beraber minecraft speedrun yapın, beraber Discord gibi platformlarda sohbet edebilirsiniz.

Arkadaşınıza, ona kendinizi istediği zaman derdini açabileceği bir arkadaşınız olduğu izlenimini sağlamaya çalışın. Üzüntüsünü çekinmeden istediği gibi paylaşabildiği, duygularının her bir zerresine dahi olsa önem verdiğini hissettiren bir arkadaş olmaya başlayın mesela. Zor değil, ufak eylemlerinizle ve ince mesajlarınızla, onun beyninde bu "güvenilir dost" (arkadaş değil, dost) algısını yaratabilirsiniz.

Derdi varsa, derdini yanı başında; kasılmadan, korkmadan, çekinmeden, yabancılık hissetmeden paylaşabileceği kişi olun. Kimsesi yoksa, kimsesi olun. En değer bulmayan fikirlerini dahi olsa dile getirirken tek bir dinleyeni yoksa, dinleyeni olun.

Komik videolar, şaklabanlıklar, şakalar, samimiyetsiz hediyeler ancak bir yere kadar.

Tabii bunları, bahsettiğiniz arkadaşınız ile samimi olduğunuzu varsayaraktan söylüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı