Arkadaşımın Steam hesabı çalındı

GhostKing211

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle bu olayın bir scam veya gerçek olduğunu bilmiyoruz ve size danışmak istiyoruz. Arkadaşıma dün DBD oynarken birisi DM geldi ve İngilizce "kanka ben seni topluca replettim" diyordu. Adam arkadaşım m. Ç'nın profilinin altına 3-5 kişi +rep,+rep yazmışlardı. Neyse biz bununla konuşmaya başladık bize destek ekibinin hesabı kapatacaklarının SS ini falan attı. Adam bize diyordu ki senin kodunla scamcının kodu aynı diye seni repledik. Ve scamde az uz değil 200 dolarmış, neyse biz bununla konuştuk bayağı bir ve bize alttaki destek şeyini attı (fotoshop olabilir) sonra da destek ekibinden birinin Discord'unu bize verdi. Adamla bayağı bir konuştular, ve adamda onun Steam Guard'ını kapattırdı, kimlik doğrulayıcısını kapattırıp hesabın geçici askıya aldığını söyledi ve hesabı geri almak için 100 dolarlık bir Steam key almasını söyledi. M. Ç de almadı tabii, neyse sonra adamla tartıştılar ve adamda onu 50 dolara indirdi. Neyse biz yine almayı kabul etmedik adamda hesabı kapatacağını falan filan söyledi. Şu an hesaba giriş yapılmıyor ve topluluk profili de kapalı. Neyse biz sanırım gerçek sandık ve bir hatadan dolayı kapatıldığını sanıp Steam destekle iletişime geçmeye karar verdik. Ama sorun şu ki yaklaşık 10-15 dk sonra arkadaşımın gmailine steamının e-posta adresinin değiştiğine dair bir mail yolladılar ve şaşırdık. Fakat bize yazan ilk adam bizi engellemedi fakat bizimle konuşmuyor. Bir Steam yetkilisinin DC vermesi de saçma ama anlık telaşla hemen atladık bizde. Hesaba dünden beridir giriş-çıkış yapılmıyor ve Steam'e yazdık bunu. Sizce bu bir scam mı yoksa gerçek mi? Arkadaşımın hesabı yaklaşık 10.000 TL değerinde bir hesaptı ve değerliydi.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    294,6 KB · Görüntüleme: 65
Halen gerçek mi değil mi diye soruyor musunuz? Birincisi Steam yetkilisi sizle niye Discord üzerinden görüşsün? Var mı Steam destek hesabında böyle bir yönlendirme? İkincisi bir destek görevlisi neden Steam Guard kapattırmaya çalışsın?

Steam moderatorü ile Discord'da konuştum evet.

Hulk daha gerçekçi.

Scam bunların hepsi sakince kararlar vererek çözmeye çalışın Steam'a bilet yollayın alırsınız kolayca hesabı.

Geri
Yukarı